Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiások vannak itt?

Anorexiások vannak itt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok diagnosztizálva hivatalosan, de valószínűleg az vagyok, és érdekelne, aki szintén, annak mik a tünetei, miben nyilvánul ez meg.

Hiába vagyok éhes vagy esik jól valami, minden falatnál utálom magam, evés után meg úgy szégyellem magam.

Meg szeretem nézni is a testem, ha nagyon sovány, a tükörben, meg néha, ha nem ettem egy ideje, jó érzés érezni, mennyire lapos a hasam.


2021. szept. 25. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem ez az anorexia klinikai kórképe. Az testképzavar, tehát kövérnek látja magát, miközben sovány. Ez nem tudom, micsoda, de akármi is, menj vele étkezési zavarokhoz értő pszichológushoz, mert helytelen ha utálod magad, pláne ha a normális étkezés miatt. Mások irántad érzett szeretete és az életben való sikerességed semmilyen összefüggést nem mutat a kilóid számával.
2021. szept. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Általában mindig kövérnek érzem magam, csak pár napos éhezés után tetszem magamnak.

Nincs pénzem pszichológusra, ez most nem fér nekem bele sajna.

2021. szept. 25. 17:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kifogas, mert tb alapon is el tudsz menni. Keresd fel a haziorvosod, o majd tovabbkuld.
2021. szept. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Semmi jót nem hallottam az államiról, lehet, hogy cinikus vagyok, de szerintem ha nem fizeted meg őket, leszarják, mi van veled.

Mondjuk sok pszichológus kb. akkor is, ha fizetsz.


Ismertem egyet, az baráti körben dumálta ki a pácienseit, mekkora idióták szerinte.

2021. szept. 25. 17:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit össze-vissza beszélsz, hol eszel, hol éhezel. Egy biztos, a buksidban valami hibádzik, így lásd az előttem szólót.
2021. szept. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

A pszichiátriai szakrendelőben vagy a kórház pszichiátriáján is lehetséges ingyenes terápiához jutni, próbálkozz. Racionálisan gondolj bele, hogy néhány nap éhezéstől nem fogysz számottevő kilót, tehát nem azon múlik a közérzeted. És egyszerűen nem érdekes a súly (nyilván nem a 600 kilóról van szó) az életben, semmit nem befolyásol. Az életeddel vagy elégedetlen és azt rávetíted a testsúlyra, holott semmi köze hozzá. A valóságos okot kell kideríteni és megszüntetni, a közérzeteden semmit nem változtatna, ha kevesebb kiló lennél, viszont könnyen lehet, hogy túlzott fogyás esetén az egészségedet károsítaná.

2021. szept. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tehat csak azert nem mesz el, mert nem hallottal jokat roluk?

Hany eves vagy kerdezo, 10? Tudod ugye, hogy nem egy ember dolgozik allami pszichologuskent?

Kifogas, kifogas, kifogas. Ahelyett, hogy megprobalnad, mert hatha jo sul ki belole, inkabb sirsz otthon a sarokban es szenvedsz :D

Oke, te dolgod.

2021. szept. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen
2021. okt. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Aki kérdezte tőlem tegnap, én sokat fogytam, és ne akarj utánozni. Semmiképpen ! Egyetek legalább valamit !
2022. febr. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!