Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Maximalista vagyok, de stressz...

Maximalista vagyok, de stressz egyszerűen felemészt. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az ország egyik legjobb gimnázium tanulója vagyok, így az elvárások igen magasak. Nem csak az iskola felől, hanem magam felé is a saját elvárásaim. Nagyon sokat tanulok, van, hogy napokig 7 órákat. Járok sportolni is, meg sok feladatot vállalok be, amit én is élvezek, szervezek, stb...A tanulás miatt általában később jutok ágyba, viszont negyed 6 körül kelek, viszont óriási az alvás igényem, így ezzel is vannak problémáim.

A stressz miatt folyamatosan rossz a kedvem, szörnyen érzem magam a bőrömben, órákig tudok sírni. Az öngyilkosság is napi gondolataim közé tartozik, de ez nyilván nem fog bekövetkezni. A környezetem nem érzi a helyzet súlyát, viszont én tényleg hihetetlenül rosszul érzem magam. Tavaly az iskolapszichológushoz is jártam, de idén újra rossz, rosszabb, mint valaha. Aki hasonló cipőben jár /járt, tudna tanácsokat adni a stressz leküzdésére? Esetleg motiváló dolgokat, alvási technikákat, bármi segítséget?



2021. szept. 25. 19:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy a szorongástól volt, hogy a gyomrom is rossz volt, hasmenésem volt, kipattanásosodom folyamatosan, hányingerem van és néha hánytatom is magam, hogy jobban legyek.
2021. szept. 25. 19:57
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kis időt reggel szánj meditálásra, pozitív megerősítésiteseket te magad is tudsz összeirni. Sport közben /kérdés mi a sport/ tudsz hallgatni olyan zenéket amik felpörgetnek.este gyógynövények teait próbáld ki,kamilla,citromfű kezdésnek.jo meleg kadviz.es próbálj offline gondolkozni,miért tanulsz ott,mik a hosszú távú terveid az életre,írd le őket.hetvegen aludd ki magad,még nagyon fiatal vagy,főiskolán v egyetemen még húzósabb lesz:) és mindenképp szánj időt barátokra,jobbikra és persze családra,a lényeg hogy megtanuld az idődet és energiát beosztani.plusz tipp: kutya macska,kisállat, legjobb stressz csökkentok,kis szeretet bombák:) tanuláshoz nagyon fontos a nyugodt légkör.
2021. szept. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
*hobbikra autocorrect
2021. szept. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Hogy én mennyire utálom az ilyeneket, nálunk is van egy maximalista stréber....
2021. szept. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Iskolaváltás!

Velem ugyanez volt. Nívós iskola, napi 4+ óra tanulás, röpiegyesület, művészeti iskola, kitűnő akartam lenni.

Reggel héttől hajnali 1-3-ig. Azt a pár órát is csak altatóval tudtam aludni, annyira szorongtam. Hétvégén volt olyan, hogy péntek este lefeküdtem és vasárnap keltem, annyira kimerült voltam.

Kiközösítettek, iskolai bántalmazás, stb. ezekről már nem is beszélek.

Alvászavaros, szorongó, antiszociális lettem, mert arról szólt az életem, hogy tökéletes legyek.

A karantén alatt rájöttem, hoyg az életem a tanulás és ebbe belebolondulok. Elkezdtem sportolni sokat, hogy a testem is tökéletesen legyen, hogy én legyek a ,,jó tanuló, jó sportoló". De mindig is vékony voltam, de elkezdtem nem enni.

Tavaly év végén volt a legmélyebb pontom, mikorra egy antiszociális, szorongó, beteg, anorexiás szétaszott csontvázzá váltam. Majdnem meghaltam amúgy is, de volt önygilkossági kísérletem is.

Ha akkor nem segítenek rajtam szakemberek, akkor nem vagyok itt.


Azóta eltelt egy év, nem tanulok szinte semmit, de többet nem is akarok. Sportolok, mert ezt szeretem, imádom, kis korom óta, de már nem olyan betegesen csinálom.

Iskolát váltottam.

Híztam, de még mindig kicsit rossz a vérképem.

Javul minden szép lassan.


De ha töbkremész, onnan nejéz fölállni.

Cselekedj, ameddig nem késő!


Pszichológus, lelki támogatás, szüleiddel ha van baj, vagy sokat elvárnak tőled, akkor próbáld meg rendezni a dolgot.

Tanulj kevesebbet, ilyat csinálj, amit szeretsz.

Lazulj el, szerezz egy nyuszit, nekem is segített, legalább nem csak éns szeretem a saláltát a házban.:)

2021. szept. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is hasonló volt, a pszichológus sokat segített.
2021. szept. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Pszichológusként úgy látom, hogy brutál népbetegség a maximalizmus.

A maximalizmus egyik legjellegzetesebb jelensége pedig az, hogy az ember a rossz végén kezdi el nézni a dolgokat. Belekényszeríti magát egy mérgező helyzetbe, egy rettenetes túlterhelésbe, aztán pedig nem szabadulni akar belőle, hanem saját magát kifacsarni, hogy még többet tudjon teljesíteni. Te is lényegében ezt csinálod kérdez. Nem az a kérdésed, hogyan lehetne csökkenteni a terhelést, hanem hogyan lehetne elviselni a vele járó stresszt..


Amiket a kettes írt azok szuper dolgok, de a nagyrésze csak ideiglenes ragtapasz. Amíg egy mérgező életmódot kényszerítesz magadra addig sose tudsz egyensúlyba kerülni, max egy fokkal jobban elviselni a helyzetet. Mintha arra keresnél tippeket hogy lehet egészségesnek maradni egy radioaktív környezetben. Nyilván ott is vannak védekezési technikák de az egyetlen garancia ha kilépsz a helyzetből.


Szóval a legelső és legfontosabb feladat az, hogy annyi feladatot kiszórj az életedből amennyit tudsz. Koncentrálj a sulira, sportolgass, minden mást felejts el. ALUDJ. Jelenleg irtózatosan kialvatlan lehetsz, fiatal korban ennyi alvás konkrétan kínzásnak számít, ne csodálkozz ha kimerült az idegrendszered.

2021. szept. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!