Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik az agyamban egy...

Mi történik az agyamban egy másik mentális/tudat állapotba való ,,átlépéskor"?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos nem tudom, szerintem nem is lehet jól megfogalmazani ezt a kérdést, így hát leírom amit tapasztaltam az évek alatt.


Kezdjük a legelején: már a születésemkor figyelmesek lettek rá, hogy feszengek és összekulcsolt kézzel megfeszítem a kezeimet. Az orvos azt mondta hogy normális, sok gyerek csinálja. Viszont én nem nőttem ki és ahogy nőttem gondolom előtte is (csak nem emlékszem) tudtam, hogy miért csinálom. Hiszen kitapasztaltam két fogást: magam előtt kicsavarom a kezeimet összekulcsolom és feszítem, gyakorlatilag tiszta erőből.


Ezzel azt érem el, hogy a gondolataim, ha éppen látok valamit ami megtetszik vagy eszembe jut bármi olyan akkor TELJESEN élethűen beleképzelem magam és a valós külső világ impulzusaira majdnem teljesen immunis leszek. (Nem közösnéges bambulás)

Ha nem feszítem a kezemet akkor csak a szimpa gondolat szintjén tudok ugyanúgy elmélkedni, álmodozni ... de nem olyan mélyen és valóságosan.


Most 19 éves vagyok és az elmúlt 4-5-6 évben sikerült kontorlálni, mert a szüleim próbáltak leszoktatni róla, mert hülyén néztem ki hogy az osztályteremben és az emberek előtt feszültem és erölködtem.


Nem akarok nagyon hosszan írni erről, mert nem tudom hogy ehhez ki mit tudna hozzá szólni, szóval ha valakinek még valami információ segítene azt megírom. Maga a kérdés az nem kérdés, mert én szeretem ezt a ,,képességemet", csak szeretném megtudni, hogy mi van ennek a hátterében.

Talán egy gyors théta állapotba ugrok??



2021. szept. 25. 21:48
 1/2 Grimfox ***** válasza:
100%

Amolyan feltételes reflex lehet. Hasonlatos az önszuggesztióhoz, önhipnózishoz. Ha az adott cselekvést végrehajtod, a tudatod reflexszerűen ugyanazt az állapotot produkálja. Minél többször ismétled, annál hatékonyabbá, és stabilabbá válik a berögződés.

Hogy mi történik az agyadban, azt csak CT, vagy MRI vizsgálattal lehetne pontosan megmondani. Az agyhullámaid minden esetre biztosan változnak, a tudatod beszűkül, és egyirányúvá válik.

2021. szept. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2021. szept. 25. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!