Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőttkori figyelemzavarra...

Felnőttkori figyelemzavarra kinek,milyen kezelés vált be?

Figyelt kérdés

31 éves férfi vagyok,nagyon megnehezíti és elkeseríti az életemet a figyelemhiány és a tanulási nehézség,ezáltal szinte folyamatos,állandósult szorongás és a depresszió,az önértékelés nullával egyenlő,teljesítőképességem siralmas,kommunikációm zavart,néha nem összefüggő,logikátlan monoton és mindig próbálom rövidre fogni,nincsenek barátok,barátnőm van

de a kapcsolatunk olyan amilyen,nem járunk el, a társaság nekem óriási megerőltetés,nem érzem jól magam benne,de mégis hiányzik az életemből,egyszerűen nem tudok mit kezdeni az emberi kapcsolataimmal.

A pofonegyszerű munkámba sokszor hibázok,nincs motivációm,nagyon egyszerű de mégsem bírom igazán,megtanulni pedig már 10 éve csinálom,nem látom át,de nem is érdekel igazán.


7 éve járok pszichiáterhez,több ilyen szakembernél is voltam már,különösebb eredmény nélkül.

Most év elején kaptam egy elontril nevű szert(bupropion-hidroklorid)az első 1-2 hónap nagyon bizakodóvá tett,de végül nagyon ellaposodott a hatás,érzem még mert jobb mintha nem szedném

például jobban tudom kontrollálni a gondolataimat és talán kicsit magabiztosabb is vagyok.



2021. szept. 26. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Ez valószínűleg veled született dolog, feltételezem, általánosba is speciális suliba jártál. Nem hiszem, hogy ezekre az alapokra nagy dolgot lehetne építeni, próbáld meg a jelen állapotodat elfogadni, főleg, mert ennyi éve nincs változás. Jó, hogy egyáltalán tudsz dolgozni, és hogy lett barátnőd, ne erőltess olyasmit, ami nem megy.
2021. szept. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok az első válaszolónak a lehúzó válaszhoz... A kérdező arra volt kíváncsi, hogy kinek milyen kezelés vált be, nem pedig a te véleményedre miszerint már menthetetlen és fogadja el, hogy soha sem lesz jobban.


Kérdező, nálad nem csak a figyelemzavar van jelen. Rengeteg egyéb problémád van (pl. depresszió, szorongás), amit nem - vagy nem csak - pszichiáterrel kellene kezelni, hanem klinikai szakpszichológussal vagy pszichoterapeutával is. A pszichoterápia segítségével meg lehet oldani ezeket a problémákat. Igaz, hogy magát a figyelemzavart nem szünteti meg, de fejleszti a hiányos készségeket.

2021. szept. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Súgok valamit, nemkedves és nulla érzelmi intelligenciával és tájékozottsággal rendelkező 11.13-as: a kérdező szemmel láthatólag nem értelmi fogyatékos, ebből következőleg semmi szüksége nem volt arra, hogy speciális iskolába járjon.

Úgy tűnik, nem találtad meg a megfelelő szakembert. Őket ismered? [link]

És van egy fb oldal is, de lehet, hogy van ott még más közösség is. [link]

2021. szept. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem jártam speciális iskolába,és soha sem buktam meg semmiből,de nem voltam kitünő,2-3 voltam általában,angolból pedig 5 ös,azt szerettem.De nem is sokat tanultam.

Gyerekkoromban sokkal jobb volt a szociális életem(de igazából akkor is éreztem hogy én más vagyok) akkor még sok barátom volt és tanulás helyett velük voltam,jogosítványom is elsőre meglett.

Nem mondom hogy nincs igazad,sőt,de hogy eltudjam ezt fogadni kellene egy orvos/szakember,valamilyen kivizsgálás hogy valóban így van-e.


Egyébként Apám is nagyon olyan volt mint én Édesanyám elmondása szerint,állandoan noszogatni kellett,semmihez sem volt kedve,nem volt önbizalma,de ő ma egy nagyon sikeres egyéni vállalkozó.

Anyám mesélte hogy Apám testvére nagyon lenézte,mindig mondta hogy ő nem tudja mi lesz belőle,mi lesz vele.

Ezt látva nehezen tudom elfogadni ezt amit írtál és úgy gondolom van kiút,meg azért anno értem el kisebb nagyobb sikereket az életben,volt mikor érdekelt valami és akkor tudtam elsők között lenni, például ipari iskola gyakorlatban ha érdekelt valami abban első vagy elsők között voltam.

2021. szept. 26. 12:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a depressziódat is kezelni kéne pszichoterápiával és szükség esetén gyógyszerrel.
2021. szept. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

12:28 és 12:44 es válaszadók.

Először is köszönöm a válaszotokat!


12:28 Értekezek ezekről a lehetőségekről a orvosommal!Köszönöm a válaszod!


12:44 szemezgettem már velük,az orvosom fel is hozta hogy kér nekem időpontot,de akkor még bíztam ebben a gyógyszerben,egyébként ezt is használják ADHD ra,és hogy eleinte nagyon éreztem a hatást ez is alátámassza az ADHD gyanúját mivel körülbelül 5-6 ADHD kezelésre alkalmatlan antidepit próbáltam ki és pont ez az 1 hatott igazán.

Köszönöm a válaszod!

2021. szept. 26. 13:01
 7/7 A kérdező kommentje:
12:58 válaszadó,Köszönöma válaszod!Konzultálok erről majd az orvosommal!
2021. szept. 26. 13:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!