Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vonjam el a figyelmem?

Hogyan vonjam el a figyelmem?

Figyelt kérdés
Megszakítás nélkül csak rossz elékek villanak be és az öngyilkosságon gondolkozom.

2021. szept. 27. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Felejtsd el végre a rosszat. Volt rossz, van rossz, lesz rossz. Az élethez tartozik, ahogy a jó is.


Olvass Bibliát és tanulj belőle. Példabeszédeket..

2021. szept. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, megpróbálom fájdalommal elnyomni a gondolataim.
2021. szept. 27. 17:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Pl. Jób könyve.
2021. szept. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy az segíteni fog hogy "fájdalommal elnyomod" a gondolataid...

Nem tudom pontosan mi játszódhat le benned, hogy a rossz emlékek kellemetlen szituációk (is) vagy "csak" negatív dolgok amikre folyamatosan visszaemlékszel.


Könnyű azt mondani hogy felejtsd el a rosszat. Na meg hogy fogadd el, hogy lesz még...


Ami igaz, hogy tényleg el kell engedni a múltat, ha netán kellemetlenség ért arra is úgy gondolni, hogy elmúlt már és tovább kell lépni.


Találni kell új hobbikat, amik segítenek kizökkenteni, elfeledtetni veled a rossz emlékeket.


Amiatt ne öld meg magad hogy van egy rosszabb időszakod! Ki lehet mászni a gödörből.


Ha szeretnél beszélgetni, akkor írj privátban nyugodtan, és akkor hátha tudok jobban segíteni :)

2021. szept. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A rossz emlékek minden ok nélkül a beugranak, nálam is előfordul. Ha negatív vagyok érhető, de ha minden ok nélkül? Nekem 20 éves emlékek is előjönnek, legrosszabb nap a suliban, egy régi sérelem. Olyan, mint amikor az e-mail fiókod elönti valami hülye reklám spam és nem tudod leállítani.


#4-es: tetszik a hozzáállásod és én is szeretnék írni neked. Úgy érzem érted, érzed a problémát és tudsz valamit tenni érte.

2021. szept. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ha negatív vagyok érhető, de ha minden ok nélkül?"


Ha rossz passzban akkor persze, ahogy te is említed. Én úgy vagyok vele hogy minden okkal történik és azt a "minden ok nélkült" is inkább úgy tudom elképzelni, hogy valami olyan tevékenységet végzel amivel arra asszociálsz tudat alatt és úgymond felszínre tör az a negatív emlék.


De ez persze csak az én véleményem, meg nem tudom így látatlanban pontosan megmondani, ezekből az információkból én erre tudok következtetni.


Ha még szeretnél írni, akkor nyugodtan! Kérdezz bátran, ha tudok akkor segítek :)

2021. szept. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!