Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha félek pszichológ...

Mit tegyek ha félek pszichológushoz/pszichiáterhez menni?

Figyelt kérdés

A legsötétebb időszakaimon már túl vagyok, de vannak olyan traumáim, amik még évek után se múltak el, még hónapok után sem. Egy darabig nem nagyon jönnek elő, de aztán megint és akadályoznak.

Az az igazság, hogy sajnos azt se tudom eldönteni, hogy érdemes-e szakemberhez fordulnom. Egyrészt a járvány is itt van, másrészt pedig a jelenlegitől sokkal nagyobb krízisekből is kijöttem már szakemberek nélkül. Olyanokból, amikre elvileg gyógyszer kellene vagy kórházi kezelés, nekem mégis sikerült anélkül.


Leírnátok, hogy szerintetek miért érdemes vagy nem érdemes szakemberhez fordulni?

Kérnék pro-kontra érveket :)



2021. szept. 27. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a traumáid visszajöttek, akkor egyáltalán nem sikerült őket feldolgoznod. Azaz szükséged van külső segítségre.

A klinikai szakpszichológus és a pszichoterapeuta olyan szakemberek, akik a mentális problémák és élethelyzeti nehézségek kezelésére specializálódtak. Nem értem, hogy milyen kontra érveket lehet felhozni...

2021. szept. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Leirom a tortenetem, mert talan a szemelyes elmeny tobbet mond.

2019 elejen egy olyan krizisbe kerultem, ami eseten nagyon melyre kerultem. Remseges embernek gondoltam magam, akit nem szeret senki es akitol mindenki fel. Mert ezt mondta nekem az az ember, akiben korabban teljesen megbiztam, akire felneztem. Es mert az onismeretem 0 volt. Akkor egy jo ismerosom mondta, hogy menjek pszichologushoz, aki segit elindulni. Eleinte ugy voltam vele, hogy ugyan mar, maskor is volt ilyen krizis, hetek mulva megoldottuk. Viszont annyira melyen voltam, hogy vegul megis elmentem. Nekem miben segitett?

- A krizis feldolgozasaban segitett. Nelkule is biztosan tul lettem volna rajta, de vele gyorsabb es melyebb volt a folyamat. Nem a masikat kezdtem mentegetni, hanem megtalaltam onmagamat. Megertettem, mi tortent, es megnyugodtam, hogy nem hibbantam meg. O biztatott, hogy beszeljek azokkal, akikrol azt allitottak, hogy felnek tolem. Akkor rajottem, hogy mekkora hazugsagot szottek korem.

- Kesobb onismerettel folytattam. Neki tudtam eloszor beszelni arrol a tinedzserkori traumamrol, ami pl a bulikhoz es az alkoholhoz valo viszonyom meghatarozta. Errol soha senkinek nem beszeltem, se elotte, se azota.

- Magabiztosabb lettem. Nagyon jol tartja elem a tukrot, eszrevetlenul utal arra, hogy hogyan mukodhetek maskepp.

- Az eszeveszett nyugalma ram is ragad. Olyan nyugalmat sugaroz magabol, amit csak nagyon kevesen tesznek.

- Vele eltem at eloszor, hogy milyen az igazi konfliktuskezeles. O is kereste, hogy hol hibazott, es nem ram tolta a felelosseget. Olyat pedig soha nem allitott, hogy tulerzekeny vagyok :)

- Ma mar nem omlok ossze, ha valaki rosszat mond ram. Az az o velemenye, de attol meg nem kell meghalnom :)

Nekem olyan sokat adott, hogy en mindenkinek csak javasolni tudom, hogy nehany alkalommal menjen el.

2021. szept. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Ha félsz ne menj oda ...
2021. szept. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!