Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sosben kéne tanács.. Eléggé...

Sosben kéne tanács.. Eléggé nemtudom mit kezdjek(?)

Figyelt kérdés
Sziasztok, fiatalabb lány vagyok es etkezi zavarom lehet. Nrm tudok enni, csak keveset es hányingerem van akkor is. Ma edzés után ettem egy szendvicset, azon kívül 2 almát egész nap. Pszichológushoz járok, szüleim tudják hogy ma alig ettem es májusban is ugyanez volt mikor mwgtudtam hogy meghalt nagyapám.. Es a suliban sem voltak barataim igy teljesen ki voltam es teljesen lefogytam..ja es depressziómvan es szorongásom van, volt pánikrohamom Kb 1 hete nem bírok rendesen enni es 1kg le is jott rólam (nem érem el a 40kg-ot de alacsony vagyok!!) kérlek segítsetek tippeitekkel es őszintén nem tudom mit tegyek.

2021. szept. 27. 21:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A jó a rosszban, hogy nem anorexiás vagy, mert enni akarsz, csak nem tudsz.

A pszichológushoz menj vissza, legközelebb mondd el ezeket neki. Itt úgysem fogsz jobb tanácsot kapni, mint amit a szakember mond. Estleg lehet, hogy pszichiáter sem ártana.

Elég komoly problémákról írsz, ezeket sneki nem tudja megoldani itt a gyk-án keresztül.

2021. szept. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy fel kéne keresned egy orvost aki a táplálkozással foglalkozik.
2021. szept. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
17%
Egyél többet. Azért mert rossz a kedved és keveset eszel nem vagy depressziós. Ezt orvos állapítja meg. Ne aggód túl magad.
2021. szept. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Pszichológushoz járok május óta rendszeresen ő mondta(3nak)
2021. szept. 27. 21:46
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A hányinger érzés mitől van? Bármit eszel? Ha depressziós az ember rossz a gyomorműködése, ergo szinte nem is emészt hiába eszel. Éhes vagy általában vagy csak azért eszel, mert kell vagy tudod hogy kell? Könnyebb ételeket próbáltál? Banán, müzli szelet, joghurtok, zabfalatok. Érzed az ételek ízét, illatát?

Úgy érzem nagyapád halála is lehet ennek az oka.


#3: nem tud többet enni, ettől is rosszul érzi magát. Ami egy idő után érhető. Egy éhezőnek se adunk tripla burgert vagy malacsültet.

2021. szept. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet buta ötlet...

De talán ha tápszerrel próbálkoznál?


Akár recept nélkül is kapható (ha pedig beválik felírja az orvos receptre).

Javaslat: Fres*bin Proteines tápszer. (Ismertebb a N*tridrink, de ez ezerszer finomabb).

Ha ennyire nincs étvágyad, talán ez lecsúszik és nem gyengülsz teljesen le. Bemész a patikába, kérsz egyet recept nélkül, nem drágább mint egy joghurtital, cserébe tartalmaz minden fontos tápanyagot.


Természetesen a problémádat alapból ez nem oldja meg, de talán segít áthidalni.

2021. szept. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#6 megpróbálom!!

#5 hányingerem van de neha van kis etvagyam es éhes is vagyok, de egyszerűen nem tudok mások elott enni. Szólok amint valami uj van, köszi mindenkinek

2021. szept. 30. 18:01
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Vitaminok főleg B komplex, C, D és Béres csepp nekem segített. Sport mozgás, amit szeretsz lehetőség szerint friss levegőn. Ihatsz mézes, gyömbéres teát az is enyhíti a hányingert.
2021. okt. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Kipróbáltad valamelyik tápszert, hogy vagy?

2021. okt. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok gondoltam bejelentkezem hátha érdekel valakit. Rengeteget javult az állapotom!! Köszi a tippeket <3
2021. dec. 30. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!