Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichopata vagy egy...

Egy pszichopata vagy egy depressziós ember tudhajta magáról, hogy ő az?

Figyelt kérdés
Mármint tegyük fel, hogy én mostanában elég furán viselkedem szerintem és az eszem átlagon felüli (nem nagyképűségből írom, de mindenki ezt mondje nekem, de nem szeretem nagyon hangoztatni), nem lehetséges, hogy ennek köszönhetően rá tudok jönni, higy mi a bajom? Mert volt olyan, hogy bűnözős filmeket néztem, a családommal elég sokat veszekedtem és nem volt megbánásom eziránt, de tudtam, hogy egy normális ember nem így viselkedne. Ráadásul valamikor nagyon rossz kedvem van, szinte bármikor tudnék sírni és kikövetkeztettem, hogy lehet depressziós vagyok. Ja meg még, egyfolytában megjátszom magam most már mindenki előtt. Nem is tudom miért írtam le ezeket. Valaki érti ezt? Vagy tud segíteni?

2021. szept. 29. 22:01
A kérdező szavazást indított:
Pszichopata vagy
Csak depressziós vagy
Nincs semmi bajod
17 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Légyszi ne Gyakori Kérdéseken diagnosztizáltasd magad, mert 99 százalék itt se nem orvos, se nem pszichológus.
2021. szept. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Amiket leírtál az átlagemberre is jellemző, veszekszik, nem bánja meg, többre tartja magát másoknál, kamaszokra különösen jellemző hogy mentális betegségeket "diagnosztizálnak" magukon, mert ettől - tévesen- különlegesnek képzelik magukat. Az alakoskodás, képmutatás meg az emberek kilencvenöt százalékánál alap.
2021. szept. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel, nagyon nem itt kéne magad diagnosztizálni. És nem, nem tudsz igazán rájönni a Wikipédia alapján sem arra, hogy mi bajod van (vagy nincs), különben nem kéne 9 évig tanulnia egy klinikai szakpszichológusnak, hogy diagnosztizálhasson. De ennyi alapján messze nem vagy sem pszichopata, sem depressziós, mindegyik jóval erősebb tünetekkel jár. Viszont természetesen nem ismerünk, és olyan helyzetben sem vagyunk, hogy bármi értelmesebbet mondhassunk, úgyhogy kizárni sem lehet semmit. De egyik felsorolt "tüneted" sem jelez különösebb problémát, viszonylag átlagosnak mondhatók, főleg serdülőknél. Ha mégis félsz, hogy van valami bajod, keress fel egy pszichológust (pl. klinikai szakpszichológust, vagy iskolapszichológust, ha még suliba jársz), aki tud neked segíteni ebben.
2021. szept. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Tudhatja. Pszichopata biztos, hogy nem vagy, depresziós lehetsz, ezt orvossal kell megbeszélni, nem az itt lebzselő unatkozó háziasszonyokkal, és hülyegyerekekkel.
2021. szept. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%
Átlag depis gyerek vagy..
2021. szept. 30. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%

A pszichopata nem tudja magáról, hogy az.

A depressziós ember természetesen tudja magáról, hogy az.


A kettő nem nagyon fér meg egymással. A PP ugyan főleg szorongani nem tud (frontális lebeny sérült), de azt hiszem, depis sem szokott lenni (erre nem mernék megesküdni, de eléggé valószínű).


Nem tartom valószínűnek, hogy PP vagy.

Mennyire súlyos a depi? Le tudod írni, hogy miben nyilvánul meg?

2021. szept. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
49%

1. nem vagyok orvos, sem doktor.

Te egy szenzitív ember vagy, aki talán kicsit túlspirázza az önmegfigyelést (én, mint hobbi hypohonder értek hozzá).

Depressziós ember nagyon is tudja magáról, hogy az, és szerintem pszichopataként is tudapában vagy bizonyos szinten, csak nem érdekli.

2021. szept. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!