Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet megszüntetni a...

Hogyan lehet megszüntetni a zuhanásérzéséses pánikbetegséget, hogyha a mindennapjaimat nehezíti és kivizsgáltak, de nem találtak semmilyen betegség forrását (minden működő megoldás érdekel)?

Figyelt kérdés
2021. szept. 30. 01:11
 1/10 A kérdező kommentje:
Tényleg minden olyan megoldásszerű dolog érdekel, ami akár egy kicsi is segít.
2021. szept. 30. 01:13
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
A „semmilyen betegség” alatt, gondolom, azt érted, hogy szervi oka nincs. Akkor pszichés eredetű lesz.
2021. szept. 30. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pontosan mit érzel vagy hogy kell elkepzelni ezt a zuhanás érzést? Pl ha emeleten vagy? Vagy hogy?
2021. szept. 30. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 l0m3x ***** válasza:
52%

Az előttem hozzászóló nem pánik beteg, mert tudná...

Nagyon nehéz leküzdeni, de menj olyan helyre ahol vannak. pl.: Busz (Bocsi, de besza behu 2x), de elmúlik lassan... Önbizalomra gyúrj... Nagyon rögös út, de le kell küzdened, mert a világban nem lesz helyed.!!!

2021. szept. 30. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
De, pánikbeteg vagyok, csak nem tudom értelmezni hogy mit érez.
2021. szept. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Zuhanásérzést, hirtelen kitörő pánikot, szédüléses főleg olyan helyeken aho lsokan vannak (bevásárlóközpont, nagy terek, ahol sok ember van) és mindig előjön és később halálfélelmet is már...
2021. okt. 12. 20:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyugtatót vagy antidepit szedsz?
2021. okt. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Pánikbetegségre szedek gyógyszert 15 éve, de már rászoktam. Lehet új gyógyszer kell majd, de ezt elhagyni nehezen tudnám.
2021. okt. 14. 20:46
 9/10 A kérdező kommentje:

Amikor szédüléses rosszullétet érzek, akkor olyan, mintha elveszíteném az egyensúlyomat. Én szedek gyógyszert 15 éve (Rexetin/Paroxetin), de amellett küzdök ezzel, sokféle tünete van, legfőképp fóbiás tünetek.


Olyan tüneteim vannak, hogy szédüléses rosszullét, hirtelen fellépő pánik, mintha meg akarna állni a szívem, de nem az áll meg hanem a pánik ilyen. Tehát szédülök folyamatosan és majd elveszítem az egyensúlyomat, tériszonyos ilyen fóbiás tünet ez.


Akkor van olyan, hogy szúró érzést érzek a fejben. Hosszantartó folyamatos pánikot is érzek, néha hirtelen mintha ki akarna belőlem törni ez a pánik. És úgy érzem mintha majdnem elveszíteném az önkontrollomat, félek, hogy egyszer úgy megszédülök, hogy elveszítem az irányítást és összeesek. Van, hogy zuhanásérzést és tériszonyt érzek. Gyógyszert 15 éve szedek rá és mellette van ez. Holnap megyek neurológiai kivizsgálásra is, mert a pszichiáternek mondtam a bajaimat. Beszéltem már erről klinikai szakpszichológusnak és azt mondta, hogy ezek fóbiás tünetek. De nálam többféle megnyilvánulása van. Van amikor egyik napról a másikra ez a pánik elmúlik, de most több napja fordítja fel az életem.

2021. okt. 17. 22:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondok pár dolgot, nem tudom melyik fog bejönni valamelyik biztosan.


Az idegrendszeri problémák eredete a Nátriumhiány és a Káliumtúladagolás.

Ajánlom Sydo Tejfalussy András Béla Ferenc tanulmányait.


A másik pedig a hiperventilláció. Ajánlom a BUTEYKO LÉGZÉST ezzel kapcsolatban.

2021. okt. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!