Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az normális, hogy több évvel...

Az normális, hogy több évvel a traumáim után az emlékbetörések még mindig felzaklatnak olyan szinten, hogy egy nap akár többször órákig csak fekszek az ágyban, miközben öngyilkos gondolatok forognak a fejemben?

Figyelt kérdés

Már kezdek ezekbe teljesen beleörülni, kihez fordulhatnék? Az egyetemi és a TB-és szakemberek 3-5 hónap múlvára tudnának csak időpontot adni, magánban pedig vagy nem akarnak elvállalni, mert annyira tele vannak, vagy nem válaszolnak a megkeresésemre, vagy csak 1-1,5 hónap múlvára tudnak csak időpontot adni.


(19/F)



2021. szept. 30. 02:56
 1/9 l0m3x ***** válasza:
100%
Dolgoztam ilyen helyen... Nem baromkodok. Menj el orvoshoz. Ha ennyire benne vagy, sok egyéb baj is van. De ne halogasd, mert felőrölöd magad, ha eddig nem tetted.
2021. szept. 30. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak speciális, direkt e célra szolgáló keresőoldalak, ilyen oldal segítségével hátha találnál magánban olyat, akivel rögtön tudnál kezdeni.
2021. szept. 30. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 l0m3x ***** válasza:
100%
Nem lehet mindent a fotelból megoldani...
2021. szept. 30. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még mindig vállalják az online terápiát. Próbáld meg azt. Én épp pszichológust akarok cserélni (BP), és sok mindenkinél van szabad hely. Ha úgy írsz nekik, hogy legyen online a terápia, akkor elvállalják arra a pár hónapra, ameddig nem tudsz elmenni személyesen az egyetemire, vagy akinél lesz szabad időpont. De kérlek ne szenvedj ebben, mert én is átéltem hasonlót, és egyedül ezzel nem lehet megküzdeni. Keresd meg az online lehetőséget (pl. az én terápiám is online van most a covid miatt).
2021. szept. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 l0m3x ***** válasza:
11%
"Terápiáim"??? Hát akkor ne adj tanácsot senkiknek se... Elképesztő... Küzdj meg a saját dolgaiddal és akkor tanácsolgass ha túl vagy rajta... Betegen soha.
2021. szept. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#4: Az egyetemi is online van csak úgy, hogy 3 hónap múlvára tudnak csak időpontot adni. :/
2021. szept. 30. 11:57
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1-1,5 hónap az még nem is olyan sok. Jobb később, mint soha.

Addig is, ha nagyon rosszul érzed magad valamelyik nap, hívjál fel valakit, barát, lelkisegély.

2021. okt. 3. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7: kb 2-3 napja sikerült lenyugodnom egy kb 1-1,5 óráig tartó sírás után. Most egyelőre nyugodt vagyok, és reménykedem abban, hogy minél később jönnek megint vissza ezek az emlékek...
2021. okt. 3. 09:58
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy cipőben járunk. Terápiás módazert váltottam, ami a flashbackre jobb, mint a korábban alkalmazott módszer. Sajnos sok más tünetem is van, de az emlékbetörés okozza a fő gondot az utóbbi 1 évben. Kórház számításba sem jöhet. Ott újratraumatizáltak, azóta sokkal rosszabbul vagyok.
2021. nov. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!