Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megéri egyáltalán antidepressz...

Megéri egyáltalán antidepresszánst szedni?

Figyelt kérdés
Annyi rosszat olvasok róla, hogy 0-ra csökkenti a libidót, elhízol, magas vérnyomásod lesz tönkrevágja a májadat stb... Borzalmasan érzem magam lelkileg, és egyszerűen megváltás lenne valami ami segít, de ilyen áron hogy például 20 évesen már szexelni sem tudnék? Van értelme egyáltalán így élni?

2021. okt. 4. 18:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Mérlegelni kell a várható előnyöket és a lehetséges kockázatot, az alapján dönt az orvos arról, hogy szedj-e valamit vagy sem, és ha igen, mit, mennyit és meddig.

Egyáltalán nem biztos, hogy gyógyszerre lesz szükség a te esetedben.

2021. okt. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
7%
a gyógyszer forgalmazójának és gyártójának biztosan megéri, neked valószinűleg nem éri meg. ha van fél órád akkor szánj erre a videóra: https://www.youtube.com/watch?v=zPIIkDR5YJI&t=700s
2021. okt. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Először mi is a bajod? Tényleg nem tudsz változtatni rajta?
2021. okt. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
OCD-s vagyok sajnos magamtól nem igazán, és felemészti mindennapom. Mellé szép lassan depressziós lettem a szorongástól.
2021. okt. 4. 18:44
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Azért ne csak a rémtörténeteket olvasd, hanem azokat is, akik teljesen helyrejöttek tőle különösebb mellékhatás nélkül, szerencsére ők vannak bőven döntő többségben. Olyanokat is lehetne olvasgatni, hogy hányan haltak meg pl. az algopyrintől, de szerintem felesleges.
2021. okt. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Grimfox ***** válasza:
100%
Nekem segített, nem is kis mértékben, de ehhez tényleg egy jó szakorvos kell, aki lelkiismeretesen figyeli, hogy hogy reagálsz a gyógyszerre. Ha a mindennapjaidat már tönkreteszi a problémád, akkor nem érdemes azon gondolkodni, hogy szedd e az antidepresszánst, amit javasol az orvos.
2021. okt. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is segített. Nem volt más választásom. Nagyon rosszul voltam. 10 éve szedem. Semmi mellékhatás. Nagyon jó a szakorvosom.
2021. okt. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Örülök hogy ennyiőtöknek segített. Én is nagyon szeretnék jobban lenni a kényszergondolatok, a folyamatos aggódás, a konstans szorongás teljesen kigyilkolja belőlem a motivációt, és az élniakarást. Nem izgat már sok dolog, nem tudok fejlődni, előrehaladni, és borzalmas az egész. Egyszerűen nem látok sokszor kiutat, és megrémiszt, de az a tudat is, hogy nem tudnék ágybabújni barátnőmmel, és emiatt például őt is elveszteném.
2021. okt. 4. 20:06
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
Attól függ melyik antidepreszánst szeded. Én például Scippából a maximális adagot és nincsenek szexuális jellegű problémáim, egyébként attól függetlenül, hogy sokat írnak róla és itt is gyakran feltűnik ilyen kérdés a valóság az az a klinikai tesztek alapján, hogy összességében az összes antidepresszánst egy kalap alá véve az emberek kevesebb, mint 10%ánál okoz ilyen jellegű problémákat és még akkor sem a teljes fél6-ot, hanem mondjuk késleltetett magömlést, de van amikor ez is csak átmeneti jellegű és csak a gyógyszerszedés kezdeti időszakában jelentkezik.
2021. okt. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
#9 És mik a gyakori mellékhatások amire számítanom kéne? Nem tudom milyet fogok még kapni, de 95% biztos vagyok bennem, hogy felfogják írni. Én OCD-s vagyok de tudtommal arra is SSRI gátlót írnak.
2021. okt. 4. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!