Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már lehet a mellékhatása?

Ez már lehet a mellékhatása?

Figyelt kérdés

Escitalopram-Sandoz 10mg antidepresszánst kezdtem el szedni. Pánikbetegségre, szorongásra, fòbiára.

2 év szenvedés után döntöttem úgy hogy elkezdem mert már minden napom szenvedés. Pròbáltam önerőből kijönni belőlle de nem ment. Már azt érzem megbolondulok vagy hogy elvesztem magam felett az irányítást. Nincs kedvem semmihez, senkihez.

Na de a kérdésre visszatérve a pszcihiáterem azt tanácsolta hogy ha ennyire félek a gyògyszertől akkor kezdjem úgy hogy egy szemet félbe vágok aztán még azt is ketté és akkor negyedelve szedem 4 napig. Utánna fél szem, majd egy egész.

Tegnap reggel kezdtem el szedni de most érzem hogy nagyon szorongok, iszonyatosan fáj a fejem is. Ilyen kevés mennyiségnél már jelentkezhetnek a mellékhatások vagy ez még lehetetlen?

Illetve ha valaki járt hasonlò cipőben és beszélgetne velem azt szívesen fogadnám. Hidjétek el nem akartam gyògyszert szedni de muszály voltam mert nem akarok több évet elpazarolni az életemből elég volt ez a 2 év.



2021. okt. 8. 06:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Pánikbeteg vagy.. Rá stresszelsz a mellékhatásra és a pánikbetegség ott hat ki amitől félsz.
2021. okt. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igazad van igen. Köszönöm hogy írtál!
2021. okt. 8. 07:22
 3/13 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem kérdezni hogy fájdalom csillapítòt vehetek be fejfájásra így hogy bevettem az antidepresszánst?
2021. okt. 8. 07:25
 4/13 anonim ***** válasza:

Persze

MOA gatlot tartalmazó gyógyszert, illetve valamelyik antibiotikumot nem lehet

2021. okt. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ezt jò hogy írod mert épp érzem hogy kapar a torkom , itthon mindenki beteg úgyhogy lehet én is bele estem. Akkor ha antibiotikumra kerülne sor mindeneképp mondom a házirovosnak hogy ezt az antidepit szedem
2021. okt. 8. 09:57
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, jelentkezhet, nálam is pont ugyan ez volt. Az 5mg-os adagot 1 hónap alatt tudtam megszokni annyira rosszul voltam tőle, egyébként én is pánikbeteg vagyok. Már 3 hónapja szedem a maximális 20mg-ot, de pánikra, agorafóbiára nálam teljesen hatástalan (egyébként az FDA nem is törzskönyvezte ezek gyógyítására, így utólag emiatt nem is értem, hogy miért írják a betegtájékoztatójában, hogy jó rá, illetve, hogy miért szedette velem a doki azon kívül, hogy most ez az "agyonsztárolt" antidepresszáns és kb. mindenkinek ezt adják mindenre elsőnek), a szorongást egy kicsit csökkentette, de nagyjából ennyi, úgyhogy én most váltok Paroxatra.

2021. okt. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szia. Írok neked privátba :)
2021. okt. 8. 11:05
 8/13 anonim ***** válasza:

1#es vagyok

Énis pánikbeteg vagyok

Először Rexetinnel kezdtem, de nem vált be

Aztán Scippa attol a rohamok erősebbek voltak

Aztán jött a mizapin, ami be vált, annyi hogy hiztam tőle, de terhesség miatt abba hagytam.

Minden antidepi először fel erősíti a rohamokat a kezdetben, ezért szoktak mellé frontint irni.

Általában 1 hónap mire érzed a jótékony hatást, bár egyik gyógyszert sem ismerem amiket itt leírtatok

Kitartást!!

2021. okt. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szia :) a scippát meddig szedted?
2021. okt. 8. 13:26
 10/13 A kérdező kommentje:
Mert amit én most szedek annak ugyan az a hatòanyaga mint a Scippának
2021. okt. 8. 13:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!