Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Székrekés és antidepresszánsok?

Székrekés és antidepresszánsok?

Figyelt kérdés
sziasztok! több mint egy éve szedek scippa 20 mg-ot és azóta majdnem mindig aranyér kínoz. Valószínüleg azért mert azóta székrekedésem is van. Van hogy napokig nincs székletem. Egyszer próbáltam székletlazítót de rosszul lettem tőle. Begörcsölt a hasam és elájultam. Azóta nem próbálkozok ilyesmivel. Az viszont nem opció hogy abbahagyom a gyógyszert.. valakinek hasonló mellékhatás? tapasztalat?
2021. okt. 10. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is 20mg Scippát szedek még (most váltom le). Okozhat ilyen mellékhatást minden antidepresszáns. Nekem mondjuk tök jó, mert hasmenéses ibs-em is van alapjáraton így kibalanszírozza a kettő egymást. :D Egyébként ha már nagyon nem bírod maximum szóba jöhetne egy gyógyszerváltás, hátha egy másiknál ez nem jönne elő.
2021. okt. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Végbélkúppal próbálkozz.
2021. okt. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Eszel naponta gyümölcsöt, joghurtot, sportolsz? Ha mindezek mellett áll fenn a székrekedés és ilyen szinten problémát okoz, hogy aranyered van, akkor érdemes lenne gyógyszert váltani szerintem.
2021. okt. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahogy harmas is kerdezi, jol kajalsz? Lehet csak ennyi az egész.
2021. okt. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem kajálok jól. De eddig ez nem volt baj. Szerintetek ha változtatok elmúlik? Sok pèksütit ès csokit eszek tejtermèkeket rendszeresen fogyasztok. De rostosat nem igazán. A folyadèkbevitelem is változó. Fèlek a gyógyszerváltástól. Nagyon nehezen állt be nálam. Kb fèl èv volt mire jobban lettem.
2021. okt. 11. 18:04
 6/8 anonim ***** válasza:
1es vagyok, én is félek tőle, de fél évet szedtem, abból 3 hónapot a maximális adagot a Scippából és ami szar az szar (nekem legalábbis). Az általános szorongásomat csökkentette valamennyire, de pánikra és agorafóbiára teljesen hatástalan.
2021. okt. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha így kajálsz, egyelőre nem is kell gyógyszerváltáson gondolkodni, ne félj. :) Inkább nézz utána, hogyan kell táplálkozni, ha az embernek aranyere van.

Nem kell mától salátán élni, de minden nap egyél nyers zöldséget, gyümölcsöt. Fehér lisztes dolgokat ne egyél.

Egyébként a magnézium tabletta is jó tud lenni ilyenkor, kicsit lazítja a székletet és még a hangulatra, idegrendszerre is jó hatással van.

2021. okt. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen 🙂
2021. okt. 12. 05:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!