Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Eddig sem voltam valami...

Eddig sem voltam valami normális ember de miután az egyik exem aki akkor meg a barátom volt azt mondta csináltassam meg a fogaim vagy nem leszunk egyutt nagyon tönkretett azota ilyen vagyok mit csinaljak?

Figyelt kérdés
A fogaim gyerekkorom ota rosszak, szüleim 15 éves koromban vittek el először fogorvoshoz és jópár fogam meg lett csináltatva, viszont még 2015-ben oldalt kitört egy fogam aminek ugye a helye látszik 2019 ben találkoztam egy fiuval aki már az első talin megmondta hogy csak egy kicsit csalódott a külsőmön (volt már olyan hogy dagadt volt a nő nem olyan mint a kepen) ezt mondta. Ekkor is sejtettem hogy biztos meglátta a hibás fogsoromat, nem mondta a szemembe csak üzenetet írt jó pár tali után hogy... Legalább a fogaid megcsináltatnád stbstb nem velem kepzeli a jovojet stb. Azóta szinte városon csak a szüleim kiséretével vagyok hajlandó járni, se munkahelyem se eletem. Jó tudom csináltassam meg.. De nem is ez az egyetlen probléma hanem a pánik és a szorongás.. Ami 2 éve gyötör semmi ujba nem merek belekezden. ( voltam fogorvosnál aki azt mondta hogy ki kell egyenesíteni a szemfogamat sínnel azután híddal 100ezer ft) van egyebkent munkam csak nem megbecsült.. Közmunkás vagyok. Teljesen tönkre mentem nem tudom mit akarok.. Segítség?

2021. okt. 11. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

Segítség? Igen, azzal a szándékkal írom, de nem fog tetszeni.

Szerintem az alapvető bajod, hogy nem tartod magad megbecsült embernek, saját magad előtt sem. ("...van egyébként munkám, csak nem megbecsült") Hát akkor keress magadnak jobbat. Lehet, hogy tanulni kéne hozzá? Nem tudom, de ha igen, fogjál hozzá. Vagy távolabbra kell utaznod érte? Sokan ingáznak, nem leszel egyedül. Amíg nem kezdesz változtatni magadon, addig maradni is fog a pánik meg a szorongás. Ehhez hozzá jön, hogy az elhanyagolt, hiányos fogaid miatt úgy érzed, ronda vagy. Vagy legalábbis magadat annak tartod, és ez még lejjebb nyom. De amíg így állsz hozzá, hogy "jó, csináltassam meg", de mégsem mégy el a fogorvoshoz, ne várj változást. Félsz elmenni? Szedd össze a bátorságodat, túl fogod élni. Vagy a 100 ezer forint lenne az oka, ami lehet, hogy nem áll rendelkezésedre? Gyűjtsd össze. Ha jelenleg közmunkán vagy, akkor abból. A szüleid biztosan segítenek majd. Addig nincs buli, sem cigi, se új blúz, még a turkálóból se. Gyanítom, hogy nagykorú vagy egyébként, hiszen közmunkát írtál, nem sulit. Akkor vállald a felelősséget magadért, ne csak nagykorú legyél, legyél felnőtt. (Ha belegondolsz, a kettő nem ugyanaz). És hagyd abba az önsajnálatot. A jövőben pedig, ha már kerestél munkát és találtál is, meg a fogaidat is rendbe hozattad, ne engedd meg magadnak, hogy így összetornyosuljanak a problémáid, tessék azokat folyamatosan kézben tartani.

Nos, kérdeztél.

Én meg leírtam, hogy "szerintem". Ha gondolod, fogadd el, sok sikert.

2021. okt. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
37%

1-es vagyok.

Szívesen.

2021. nov. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bocsánat.
2021. nov. 17. 17:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!