Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánstòl hasmenés?

Antidepresszánstòl hasmenés?

Figyelt kérdés

6 napja szedek antidepresszánst. 4 napig negyedeltem nem is volt semmi probléma, viszont ma és tegnap már egy felet vettem be. Ma elkezdett nagyon menni a hasam nem tudom hogy nem e az antidepresszánstòl.

De sajnos lehetséges hogy covidosak vagyunk itthon mert 5 napja hőemelkedésem van nekem is meg anyukámnak is, köhögünk, fáj mindenünk levertek vagyunk. Plussz nekem iszonyatosan fáj a hátam is. Tegnap levették a pcr tesztet aminek 2-3 napon belül lessz eredménye. Nem tudom hogy mi lehet az oka annak hogy megy a hasam a gyògyszert nem igazán szeretném abbahagyni mert úgy érzem a hasmenést leszámítva hogy használ. (Escitalopram-sandoz 10mg)



2021. okt. 12. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Antidepresszánsoknál általános mellékhatás az emésztőrendszeri problémák (hasmenés vagy székrekedés) de ezek átmenetiek, úgyhogy lehet attól is.
2021. okt. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod :)
2021. okt. 12. 13:02
 3/11 anonim ***** válasza:
Nincs mit. :) Egyébként én is ezt szedtem, 15 és 20mg-nál voltak ilyen problémáim.
2021. okt. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem most elég nehéz, szorongok meg olyan érdekesen érzem magam :/ te mire szeded? :)
2021. okt. 12. 17:00
 5/11 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok. Én elsődlegesen pánikzavarra és agorafóbiára kaptam amit kiegészít egy kis generalizált szorongás (de az tulajdonképpen ezekből fakad). Összesen fél évig szedtem, abból 3 hónapig a maximális 20mg-os adagot és sajnos pánikra és agorafóbiára nekem teljesen hatástalan, xanax nélkül nem nagyon tudnék működni. Úgyhogy most leváltottuk Paroxatra, az elvileg tipikus "pánikos" antidepresszáns, jelenleg az escitalopramot vezetem le és a másik antidepresszánst viszem fel. Hát mondanom se kell, néha én is eléggé szarul érzem magam így emiatt, rossz közérzet meg ilyenkor a szorongás is erősödik stb. Elvileg kb 2 és fél hét hét lesz a teljes váltás menete, 20ról 0ra az escitalopram és 0ról 20mg-ra a Paroxat, aztán majd kiderül, hogy abból kelleni fog-e még több.
2021. okt. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szintén ugyan ezekre a panaszokra kaptam énis az escitalopramot.

De akkor most végülis szeded az escitalopramot meg a paroxatot is? De egyébként érztél változást az escitalopramtòl? A szorongás elmúlt?

2021. okt. 12. 18:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, most muszáj a kettőt egyszerre, kerettitrálásnak nevezik amikor az egyiket lassan elhagyod a másikat pedig lassan felvezeted. A szorongás inkább a xanaxtól múlt el, az escitalopram is segített egy kicsit, de nem az én gyógyszerem, sok változás nem volt tőle összességében, hiába a maximális adag.
2021. okt. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyébként az escitalopram hatóanyag az FDA-nál nincs törzskönyvezve pánikra és agorafóbiára, nem is értem miért adják rá, így fél év tapasztalatából meg hogy nekem nem is hatott rá főképp nem, mérges is vagyok, hogy a doki ezt adta elsőnek, mert így fél évet elpazaroltam kb a semmire.
2021. okt. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*kereszttitrálás, bocsánat, már írni se tudok. :D
2021. okt. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem te hány éves vagy? Fiú, lány? :)

Mennyi xanaxot szedsz?

2021. okt. 12. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!