Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásra, hangulatingadozás...

Szorongásra, hangulatingadozásra 5mg Scippa-t szedek 3x1 0,25mg frontinnal kiegészìtve három hete. A pszihiáter javaslatára most fogom elkezdeni a Scippa-bòl a 10mg szedését és fokozatosan elhagyni a frontint. Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Eddig a gyògyszer pozitìv hatásait még nem tapasztaltam. A mellékhatások amiket észlelek (tompaság érzés, fáradság,nyugtalan alvás). De egyre jobb a helyzet. A dòzis emelésével durvább mellékhatásokra számìthatok? A gyògyszer szedése valòban segìthet az életminőségem javulásán?

2021. okt. 13. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Scippából nekem még a 20mg se segített és egyébként igen, minél magasabb az adag annál erősebbek a mellékhatások is általában. A pszichiátered szeretheti kínozni az embereket... Amikor az antidepresszáns adagján emelünk, akkor nem elhagyni szoktuk a frontin/xanaxot, hanem még akár emelni az adagját, ezzel kivédve az átmeneti kellemetlen mellékhatásokat.
2021. okt. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"A gyógyszer szedése valóban segíthet az életminőségem javulásán?"

Az életminőséged javulásán nem a gyógyszer segít, hanem te magad. Nem tudom nálad ez hogy van most jelenleg, de gyógyszert pszichoterápiás kezelések részeként szoktak felírni azzal a céllal, hogy a páciens jelentősebben érezze a terápiák hasznosságát.

Vagyis csodát tenni sajnos egyik gyógyszer sem tud, de jelentősen javítják a terápiák részeredményeit, és akár a te problémádat is helyrehozhatják. Idővel, ahogy a terapeuta érzékeli, ezek az adagok majd elhagyhatók, csökkenthetők lesznek.

Ha számodra ennek a gyógyszernek nincs pozitívan értékelhető hatása, viszont mellékhatásait meghatározhatóan érzékeled, akkor inkább egy másik gyógyszerre lenne szükséged, viszont ezt mindenképp a kezelőorvosoddal kell megbeszélni.

(Egyébként a Scippa tájékoztatójában szerepel, hogy akkor se hagyd abba, ha nem érzed pozitív hatását.)

2021. okt. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem a mellékhatások a szedés második hónapjára szépen fokozatosan elmúltak. Scippat szedek, en is 5-el kezdtem, 10et szedek.

10 nel jottek igazan a pozitiv hatásai kb 2 het után.

A nyomottsag erzes a frontintol is lehet. Azt altalaban el szoktak hagyni tényleg, egy pár hét után.

Hajra, jo lesz, csak tolj mellette tényleg pszichoterápiát is.

2021. okt. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tök jó, hogy az önjelölt orvosok lepontoztak 0%-ra, közben azt írtam le amit a 30 éve praktizáló pszichiáterem mondott nekem. :D Na ennyit ér ez az oldal, kedves kérdező, a helyedben máshol keresném a válaszokat. :)
2021. okt. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A harmadik válaszolòtol kérdezném, hogy te milyen problémára szeded? És hogy a dòzisemelés megterhelt e?
2021. okt. 13. 19:58
 6/6 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Szorongás, depresszió.

Nem, mert nekem 1 heten belül volt a dózis emelés. Inkább onnan közelíteném meg, hogy kb a teljes dózis elso het vege volt amikor előjöttek a mellekhatasok, es utana szep lassan elkezdtek csökkenni.

Osszessegeben abszolút megérte, pár hét/honap mulva visszagondolsz erre az idoszakra, mosolyogni fogsz :)

Hajra!

2021. okt. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!