Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki hogy pörög le/nyugtatja le...

Ki hogy pörög le/nyugtatja le magát?

Figyelt kérdés
Nem kedvelem a munkám, és az este, meg a hétvége az, amikor kicsit foglalkozhatnék a hobbimmal. Viszont este, mikor hazaérek akkor vagy kimerült vagyok, vagy van rajtam egy munka miatti (?) "felpörgöttség", ami ugyanúgy "nem hagyja", hogy leüljek szépen rajzolni, szerezni a dolgaimat. Van-e valakinek valami bevált módszere, hogy lenyugtassa magát, és át tudjon kapcsolni egy másik, békésebb, alkotásra alkalmas tudatállapotba? :-) Persze valszeg kicsit figyelemzavaros is vagyok, és játékfüggő mindenképp, úgyhogy általában az van, hogy dühös vagyok magamra, hogy elfáradtam, illetve, hogy nem tudok lenyugodni, és akkor dühömben játszom. Foken függőség. 48f - ráadásul, tehát ne ma tini csoportba írom ezt, a fene.
2021. okt. 15. 09:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a zenehallgatást tudom ajánlani. Nekem mindig segít.
2021. okt. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, köszi, régebben én is használtam, mostanában ritkábban, erre lehet visszaszokom! :-)
2021. okt. 15. 09:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Munka után ne menj azonnal haza, hanem szellőztesd ki a fejed. Menj gyalog, vagy biciklivel, vagy találkozz egy jó baráttal.
2021. okt. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira nem kedveled a munkád, akkor hagyd ott. De ha ez most nem lehetséges, akkor szimplán zárd le a munkával való dolgaid ahogy kilépsz a munkahelyről. Gondolj arra, hogy ha stresszelsz, idegesíted magad, akkor sem tudsz változtatni azon ami aznap ott volt, tehát nincs is értelme., nembeszélve arról, hogy elcseszi azt, ami utána jöhetne.

Amúgy én hangoskönyveket hallgatok csukott szemmel. Nekem jobban bejött mint a zene.

2021. okt. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek, #4 kikapcsolódós hangoskönyveket hallgatsz, vagy önfejlesztőseket, mediatatívakat?
2021. okt. 15. 09:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A zenét is ajánlanám, szinte bármikor tudod hallgatni fülessel ha másban nem zavar. Ezenfelül talán az olvasás. Jómagam anno képes voltam a szobámba ledőlni, teljesen csendben és nyugalomban és kb. 15 perc alatt teljesen lenyugtatni magam. Kizártam a stresszt, szorongást, mindent ami volt és még jön. Totál megtudtam nyugodni. Sajnos ennek 15 éve.

Egy munkatársam idézem még, nálunk is elég... "bolondokháza" van és bár jó szakember sok munka szakad rá. De úgy van vele: nem érdekli. Megcsinálja, amit kell, becsülettel elvégzi és kész, vége. Hazamegy. Nem gondol rá többet.

2021. okt. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Regény hangoskönyveket. Sok van fenn a youtube n.
2021. okt. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6# ez néha nekem sikerül, bár akkor inkább az van, hogy fáradt vagyok, és néha 5-10 perc alatt ki tudom magam pihenni, lehet hogy ezt minden este be fogom vezetni, hátha ennyi is elég, kösz
2021. okt. 15. 10:26
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Meggyújtok egy maszkot
2021. okt. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 ... és elmerengsz a fényében!? :-)
2021. okt. 16. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!