Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy mielőbb le...

Mit tegyek, hogy mielőbb le tudjak szokni az önbántalmazásról? (Légyszíves ne írjatok ilyeneket: Fejezd be/ hagyd abba! Nem vagy normális/ menj el orvoshoz!) Normális embereknek meg köszönöm előre is! :)

Figyelt kérdés

Már óvodás korom óta zaklattak/ bántalmaztak fizikailag és lelkileg is. Óvónők is mindig piszkáltak a külsőm és a származásom miatt! Alsóban is ki voltam állandóan közösítve, én voltam az osztály lúzere…( még a mai napig) Egyszer még alsóban szerelmet vallottam egy fiúnak, erre azt mondta ilyen ronda k*rvát még nem látott, forduljak fel végre, senkinek sem kellek! A fiúk egyenesen undorodnak tőlem, ha egy fiú mellé ültettek mindig csak megvetően nézték rám, és amikor a cuccom egy osztálytársam cuccához ért egyszerűen kidobták a ruhám. Kisgyerekként sokat hallottam a többi gyerektől, óvónőktől, tanároktól, szüleimtől, hogy bárcsak megdögölnék/ megölném magam/ ne születtem volna meg/ csak teher vagyok mindenki nyakán / mindenki utál! Először 4-5 évesen kérdőjeleztem meg a létezésem… minek élek?


Állandóan bűntudatom van minden miatt, félek a rosszindulatú megjegyzésektől…


Próbáltam megtenni minden tőlem telhetőt, hogy befogadjanak az osztály közösségbe, de soha nem sikerült!

Sajnos mostmár odáig jutottam, hogy rendszeresen megvágom magam amikor bűntudatom van, vagy megbántanak a szüleim. Félek még magamnak is bevallani, de ha megvágom magam…megkönnyebbültnek érzem magam, az alkarom tiszta hegg, a bokámnál is vannak vágás nyomok. Állandóan takargatnom kell a kezeimet és a lábaimat. Pár hete anyám észrevette a lábamon a karcolásokat, arra fogtam, hogy biztos az iskola kör futásánál megkarcolta a lábam a csipkebokor!


Pár éve anyám azzal fenyegetőzött, hogy elfog vinni olyan vizsgálatra ahol megnézik, hogy szellemi fogyatékos vagyok-e, ha állandóan életunt vagyok vagy ha rossz kedvem van és nincsen kedvem kirándulni elmenni vele, meg ha állandóan fáradt vagyok! Anyám azzal beszélte teli a fejem, hogy a pszhiológusok szemetek, csak azért vannak, hogy kihasználjanak, és el ne merjen mondani, hogy bántott engem és meg hogy elvált apámtól, mert ki tapossa a belemet (mivel alsóban elküldtek iskola pszhiológushoz)!

NAGYON SZERETNÉK MOSTMÁR PSZHIOLÓGUSHOZ MENNI, de félek, hogy anyám lecseszne érte és hülyének titulálna! Nem akarok már lejjebb süllyedni, megakarok változni és BOLDOG szeretnék lenni! Őszintén soha nem mertem elmondani a szüleimnek, hogy rendszeresen bántottak az oviban, és az iskolában, azt se merem nagyszüleimnek, unokatesómnak, osztálytásraimnak, hogy nem érzem jól magam belülről!


Az is nagyon bánt, hogy a nagyim állandóan rosszindulatú megjegyzéseket tesz pl: eggyél k*rva sovány vagy, pedig 157cm vagyok és 55kg, nagyon vastagok a combjaim, ezért is utálom a kinézetem! Tavaly 61kg voltam, lement -6kg, de még így sem érzem jól magam a bőrömben! Tavaly meg azt mondta, hogy g*ci kövér vagyok fogyjak már le így senkinek se fogok kelleni! Apám is ezt mondogatta, hogy fogyjak már le, rohadt ronda vagyok! (Sajnos egyedüli gyerekként a rokonaim rosszkritikáit kell hallgatnom szinte minden nap!)


Nem önsajnálatból írtam le a gyerekkorom, nem is az a szándékom, hogy sajnálkozzanak felettem, de csak így tudtam leírni a problémámat! És remélem nem ítéltek el!



2021. okt. 16. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Hany éves vagy
2021. okt. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
98%

be kell vallanom fájdalmas volt végig olvasni.Nehéz is tanácsot adni így mert nekem is megvan a keresztem de eltörpül a tied mellett.

Amit fontos látni hogy amikor az emberek gonoszak/rosszindulatúk veled akkor a saját alacsony önbecsülésüket vetítik ki rád.

Legfontosabb lépés bármilyen fajta függőség abbahagyásánál hogy az ember megfogalmazza magának hogy van baj.Onnantól kezdve meg tudatosság(fejleszthető meditációval).Amikor érzed hogy jönn az érzés hogy vagdosnál /ártanál magadnak, veszel mély 3 levegőt és utána azt mondod magadnak:szeretem magam.Ez kezdetben nagyon nehéz lesz de ha elhatározod magad menni fog.

Hadd kérdezzem meg, milyen származású vagy?

2021. okt. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5%
Nekem igencsak túlzásnak és hisztinek tűnik. Nem lehet hogy a sztorit kiszínezted és a fele csak a te fejedben létezik?
2021. okt. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Ezen hosszu es rovidebb tavon is csak pszichiater/pszichologus tud segíteni, pl gyógyszerrel es terapiaval.
2021. okt. 17. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmúltál 18 éves akkor az állami ellátásban elmehetsz pszichiátriai vizsgálatra,sajnos TB alapon úgy tudsz csak elmenni pszichológushoz,ha a pszichiáter ad beutalót. Ha még kiskorú vagy,kérj segítséget az iskoládban dolgozó pedagógusoktól. Esetleg még a háziorvosodnak is megemlíthetnéd,hátha tud valami okosat mondani h merre indulj el a mentális egészség felé,lehet h ő gyermek pszichológust is ismer.
2021. okt. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudom mit élsz át! Nekem apukám meght amikor 7 voltam. Anyám eldobott minket.4 voltunk testvérek. Apám anyja vett magához. Egészen amig meg nem halt, azt hallgattuk, semmit nem érünk, olyan qrvák vagyunk mint anyánk, mindennap az ocsmányabbnál ocsmányabb átkokkal szórt. Mint fizikailag, de lelkileg mindennap bántott. Azt akarta belénk nevelni hogy mi nem érünk semmit, egyáltalán miért létezünk. Hogy miért vett magához?? A pénzért. Mert nagyon sok pénzt kapott ránk de költeni nem költött. 20 éves voltam mikor meghalt. Persze megtette a nevelés a hatását. Nem iskoláztam ki magam mert sajnos egyszer nem segített senki a tanulásban. Minusz fokokban forgótárcsással mostunk az udvaron ez volt a büntetés. Meg sorolhatnám napestig. Egyet higgy el nekem! Te az vagy ami lenni akarsz! Bármit elérhetsz. Annyi jó dolog van a világban! Nekem 3 csodálatos kislányom van akik annyi boldogságot adnak. Most érettségizem, elvégeztem egy másik sulit is. Annyiszor feladhattam volna, rossz útra is térhettem volna, de nem. Én nem kellettem az az anyámnak de nem baj, én jobb anya lettem. Az hogy mások hogy bántak veled az nem a te hibád. Elestél, állj fel ha mégegyszer elesel, állj fel! Annyira csodás az élet, mondom úgy hogy a gyermekkorom az a jéghegy csúcsa. Talald meg a szépet az életbe és ne engedd hogy a multad befolyásolja a jővőd.
2021. okt. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. okt. 18. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!