Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem találom a helyem és így...

Kocsisbarbi kérdése:

Nem találom a helyem és így az egyetemmel sem bírom tartani a tempót. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Első éves joghallgató vagyok és egyszerűen úgy érzem a magyar oktatási rendszer és a másfél év online oktatás miatt teljesen kiégtem. Egyszerűen nem bírok tanulni és koncentrálni, percek múlva elegem lesz. Arra vártam, hogy az egyetem majd hasznos és érdekes lesz, de ott is ugyanolyan meggyötört tanárok oktatnak mint gimiben. Teljesen elveszettnek érzem magam nem tudom mit tegyek. Más szak nem érdekel, ezért sem tudom mi legyen most. Ti mit tennétek?

2021. okt. 17. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg dolgozol már vagy el tudnál helyezkedni? Ha igen, koncentrálj a munkára kB 1 évig, aztán gondolod újra, mit szeretnél tanulni, ha szeretnél bármit is egyáltalán. Nem szabad ilyenre rámenni testileg-lelkileg!
2021. okt. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Velem is ez van , mondjuk én gazdaságin vagyok . Szerintem ha nem szereted amit csinálsz vagyis amit tanulsz akkor csak rosszabb lesz , mivel a jog eléggé hosszú . Gondolkodj , legyen egy viziod a jovodet illetoen és gondold át mit érdemes ahhoz tanulnod. Rengeteg szak van , tanulj nyelvet jelentkezz kulfoldre . A mai vilagban lrengeteg lehetoseg van!
2021. okt. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első év arról szól ki mennyire kitartó,mert sokan feladják.nezd úgy az egyetemet,H ott nemcsak tanulsz, hanem a felnőtt életbe is beleszagolsz kicsit. Jogászként nm lesznek könnyű napjaid,a stressztures az alap.ismerkedj,barátkozz,mert később ok lesznek a kapcsolataid.bulizz és érezd jól magad ez egy tök jó korszak. És ha azt vesszük már nagyon sokat beleinvesztaltal, amikor majdnem otthagytam a fosulit arra gondoltam,H idősebb koromban tuti megvannak,és cikinek is tartom ha vki feladja pedig megtudnà csinálni.eros dac volt bennem,végig bukdácsoltam az első évét,de 3.felevtol már ösztöndíjas voltam.szivd fel magad vhogy,a mostani ened dolgozik az idősebb ened joletéért ha érted mire gondolok.presztizs szakma, mindig lesz rá kereslet.ja és fiatal az agyad még,később nehezebb a tanulás.de ahogy érzed.en nm bántam meg.eletem legszabadabb korszaka volt,és látom ahogy mások dolgoztak 20on évesen,és gyerekeztek korán,és én csináltam jól/szerintem/,H kieltem magam fiatalon.de ez is emberfuggo.
2021. okt. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jogot tanulsz és azt vártad, hogy már az első év hasznos lesz? :D Elmélet elmélet hátán, mi mást vártál?

Vagy keress másik szakot, vagy menj inkább dolgozni.

2021. okt. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Senior Séf ***** válasza:
32%
Talán nem a tanárt kellene hibáztatni, ha te nem bírsz a tananyaggal.
2021. nov. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A tananyaggal bírok sikerülnek a zh-k csak arra nem számítottam, hogy olyan tanárok oktatnak akik elveszik a kedved az egésztől és meg sem próbálják élvezetéssé tenni, ezért érzem hogy már kiégtem hisz már nem bírok olyat tanulni ami nem érdekes
2021. nov. 2. 00:41
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

"olyan tanárok oktatnak akik elveszik a kedved az egésztől és meg sem próbálják élvezetéssé tenni,"

Az egyetemeken nem pedagogusok tanitanak, hanem kutatók, az adott terulet elismert szakemberei. Csak hogy tudd, mire szamithatsz, ha esetleg szakvaltason gondolkodnal. Az jarjon egyetemre, aki mindentol fuggetlenul hajlando tanulni, nem csak arra var, hogy tanitsak őt.

2021. nov. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hogy alakult a féléved végül?


Én nem első éves vagyok, ugyanakkor szemeszterek óta foglalkoztat a passzív félév gondolata. Ennek ellenére mégis mindig belevágok az új félévbe mondván, hogy "na még ezt bírjam ki", hiába fogy egyre jobban és jobban a motivációm. Egy ördögi körnek érzem, hogy boldogtalan vagyok, ezért túlvállalom magam az egyetemen (is), hogy lefoglaljam magam, de ettől még boldogtalanabbá és kiégettebbé válok végül. Bár nálam nem a tananyaggal van a probléma, hanem inkább az időbeosztással. Most például tudom, hogy mivel nyáron is végig gyakorlaton leszek, még 3 szemeszteren keresztül fixen nem fogok tudni egy hetet sem pihenni közöttük, hanem darál tovább ez a mókuskerék, miközben semmi magánéletem vagy egyéb projektem/szórakozásom nem lesz...


Ha lenne valami használható tippem erre, megosztanám Veled szívesen, viszont úgy érzem, rám is férne valami atyai tanács az üggyel kapcsolatban...

2022. jan. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!