Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az oka a pánikbetegségnek,...

Mi az oka a pánikbetegségnek, hogyan gyógyítható, hogyan lehet kigyógyulni belőle?

Figyelt kérdés
2021. okt. 17. 19:16
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Leírom a tüneteimet is, akit esetleg érdekel, de érdekel mivel lehet fixen kezelni.
2021. okt. 17. 19:16
 2/22 anonim ***** válasza:
17%
Csak pszichológussal de hosszú idő.
2021. okt. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
33%
Pszichoterápia és amennyiben szükséges, akkor mellette gyógyszeres kezelés.
2021. okt. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Jó, de az orvostudomány már rájött ennek a betegségnek a gyógyítására? Mi a kiváltó ok? Gyógyszerszedésen kívül mivel lehet orvosolni még?
2021. okt. 17. 19:37
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Leírtam... Pszichoterápia.
2021. okt. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, van itt olyan aki pánikbetegséggel küzdött és kigyógyult belőle???
2021. okt. 17. 19:40
 7/22 anonim ***** válasza:
50%

A kiváltó ok az, hogy az agyad rendellenesen működik. Téves jeleket küld a mellékvesébe ahol kiválasztódik az adrenalin+kortizol. Ebből ha túl sok van akkor jön a pánikroham+ a lecsökkent szerotonin szint is okozhat pánikrohamokat.

Pánikbetegként ezért szoktam azon röhögni aki nagy szakmai tudásával beírja, hogy pszichoterápia és ennyi. Aha értem...mutassatok egy embert aki csak azzal, gyógyszer nélkül kigyógyult belőle. Nagyon jó dolog, én is járok, tényleg hasznos, de a leírtak miatt kell az antidepresszáns ami rendezi a szerotonin szintet+szorongáscsökkentő kombináció is.

2021. okt. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Én szedek gyógyszert, de amellett küzdök ezzel, sokféle tünete van, legfőképp fóbiás tünetek.
2021. okt. 17. 20:02
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó vagyok, nekem nem kell bemutatni, agorafóbia is társul hozzá. De egyébként igen, a megfelelő gyógyszerrel+ terápiával ki lehet belőle gyógyulni.
2021. okt. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Írnál esetleg róla, hogy neked milyen panaszaid voltak és hogyan gyógyultál megí?
2021. okt. 17. 20:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!