Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha ez nem szociális fóbia,...

Ha ez nem szociális fóbia, akkor mi?

Figyelt kérdés

Nem jártam soha társaságba az iskolán kívül, azt is utáltam, mert nem otthon lehettem. Mindig otthon foglaltam le magam. Amikor felnőttem ugyan ez lett. Se bulizni, se sehová nem járok. A számítógép előtt telik az életem és más itthoni tevékenységekkel. A bevásárlást is gyűlölöm, ezért 2 hetente vásárolok sokat, hogy ne kellejen érintkezni a világgal, de szerintem veszek egy nagyobb hűtőszekrényt és online fogok bevásárolni, mert abból is elegem van. Rosszabb amióta (ideiglenes kényszerűségből) Budapesten élek, mert vidéken még kijártam legalább kirándulni. De itt a városban eszem ágában sincs kimenni. Csak a természet, nyugalom, a csend és a kirándulás hiányzik. Budapesten nincs semmi amire igényem lenne. Eleinte zárkózottnak, magának valónak, később introvertáltnak mondtak, van aki azt mondja, hogy ez szociális fóbia.

Utánaolvastam, de nekem nincs semmi bajom az emberekkel, csak nem szeretem, ha a közelembe vannak. És nem szorongás miatt nem megyek társas helyekre, hanem mert nincs rá igényem, magányos tevékenységekkel érzem magam jól. Valóban kimerítenek a társas helyzetek, de megszólítani valakit nekem nem gond. A párkapcsolataimat viszont megsínyli, hogy a másik néha akar menni pl moziba, de nekem az iszonyatos kínzással ér fel, ezért nem megyek. Inkább bármi mást hajlandó vagyok tenni. Nincs bajom az önértékelésemmel.

Ez vajon teljes introvertáltság vagy szociális fóbia, vagy más?


2021. okt. 18. 19:44
A kérdező szavazást indított:
introvertáltság inkább
szociális fóbia inkább
mindkettő hasonló arányban
egyéb, kifejtem
13 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez introvertáltság. Az általad leírtak egyáltalán nem utalnak szociális fóbiára, annak teljes más tünetei vannak. Szociális fóbiásként erős szorongást éreznél szociális és teljesítményhelyzetekben is - amit többször fizikai tünetek is kísérnének -, valamint probléma lemne az önértékeléseddel.
2021. okt. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
"nem szorongás miatt nem megyek" - itt meg is válaszoltad a kérdésedet. A fóbia súlyos, erős szorongást jelent. Nálad ilyesmiről nincs szó.
2021. okt. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem fóbia. Ilyen vagy és kész. Ez nem betegség.
2021. okt. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Ha ilyen erős és szélsőséges (pl moziba menni egy kínzással ér fel, utálod a társaságot, soha sehova nem jársz, kéthetente vásárolsz, már inkább befektetsz egy rakás pénzt hűtőre, hogy már egyáltalán ne kelljen vásárolni, nem szereted az embereket magad körül, kimerítenek a társas helyzetek) az már szociális fóbia, csak tagadod. Az introvertált csak jobban szeret egyedül lenni, de gond nélkül el tudja viselni a hétköznapi társaságot. Így nem lehet élni, teljesen elvadítod magadat az emberektől. Ha ennyire senkihez nem szólsz, totál egyedül maradsz, és előbb-utóbb már a szóbaállás is gondot fog okozni. Ne hagyd ezt ennyiben, változtass! Nem kell partarcnak lenned, de nem zárhatod magadra az ajtót a világ elől!
2021. okt. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es. Voltak, akik szintén mondták nekem, hogy változtassak. De én így érzem magam jól és harmóniában pontosan a világtól elzártan. Biztos, hogy akkor is másnak kellene lennem és változtatni?
2021. okt. 18. 20:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell 180 fokos fordulatot csinálni, mert van egy alap attitűdöd, de legalább egy 30 fokosat, hogy ne zárkózz be teljesen, mert így előbb-utóbb (inkább előbb) teljesen el fogsz vadulni, és fizikai kellemetlenséget fog okozni neked az emberek közelsége. Például igenis menj el a barátoddal moziba, mert a moziban csak elszórtan bámulják a képernyőt az emberek, semmi dolgod velük, csak ott vannak, ilyen szinten nem szabad zavarnia, és például menj el hetente vásárolni, mert el kell tudnod viselni, hogy egy egy boltban embereket látsz magad körül (akikkel nem is kell szóbaállni, csak elviselni a látványukat).
2021. okt. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!