Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegség. Van másnak...

Mentális betegség. Van másnak is hasonló problémája az enyémhez?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok. 14 éves korom óta kűszködöm mentális betegséggel:PTSD,szorongásos-depresszió. Illetve sok pánikrohamom is volt,de szerencsére már nem szokott lenni.

Ezt az egészet egy videófelvétel váltotta ki belőlem,ami a gyerekkoromból maradt fenn. Benne volt az apám is,aki egy alkoholista ember volt. Bántalmazott engem és édesanyámat is. Szóval a videó után folytonos szorongás,depresszió majd később mániás epizódok is követték és több öngyilkos kísérletem is volt.

Állandó extrém félelem az egyedülléttől,hogy elhagynak és nem fognak szeretni.

Folytonos megfelelés az embereknek,a saját érzéseim elhanyagolása,hogy megtudjak felelni mindenkinek.

Lettek is barátaim,viszont mindig magányosnak éreztem magam még közöttük is,a szociális szorongásaim pedig egyre erősödtek. Manapság nem nem tudok beszélgetést folytatni barátokkal sem, sokszor családtagokkal sem.

Amire rájöttem(nem tudom mióta van ez mondjuk),hogy képtelen vagyok érzelmeket érezni. Folytonosan megállítom valamiért a folyamatot. Nem tudok boldogságot sem érezni. Ha jobban vagyok a szociális fóbiából egy időre,akkor sem tudom élvezni a beszélgetéseket. Ha éreznék valamit,egyből szorongás/nyillalást érzek a mellkasomban. Folyamatos "köd" van az elmémben.

Nincs "gut feeling"-em,mivel annyira ködös és érzelemmentes az agyam. Nem tudok normálisan gondolkodni. Sőt! Az utóbbi pár napban annyira komoly ez a érzelmi és gondolati elnyomás, hogy 3 napon keresztűl csak disszociáltam.

Ma jobban lettem,visszakaptam egy fél napra önmagam. Olyan érzés volt mintha az egész világ színesebb lenne és képes voltam érezni, gondolkodni és a szociális szorongásom is eltűnt. Lassan visszaépűlt a "fal" az agyamban de még mindig jobb mint volt.

Kérdésem,hogy van bárki aki hasonló állapottal kűzd? Van valami ami segít ezen? Nagyon szépen köszönöm előre is a választ!


Ui:Ezeket a gyógyszereket szedem:Sertraline,carbamazepine,risperidone,alprazolam.

Heti 1 szer az iskolapszichológushoz is járok.



2021. okt. 19. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A risperidon pontosan így hat, teljesen érzelem mentessé tesz.nagyon sok és erős gyógyszert szedsz. A kérdésedre válaszolni nm tudok,de ilyen fiatalon rengeteg gyógyszer ez,amint elhagytam risperidont jobban lettem régen. Beszélj a pszichiátereddel és olvasd fel neki ezt a kérdést,mert jól fogalmazol.talan egy másik gyógyszer jobb lenne,de a dokival beszéld meg.a risperidon az brutál.talan még a lítium is jobb.de az is elavult.ha pszichózisra szeded a kventiax jobb,de ennek is van sok mellékhatása.
2021. okt. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A jelenleginél intenzívebb terápia segíthet.


Én is kikapcsolok minden érzelmet, de csak nagyon ritkán, pár órára. Ha az már elviselhetetlen lenne.

2021. okt. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A "disszociáltam" alatt mit értesz?
2021. okt. 22. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!