Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Covid után jött valakinél elő...

Covid után jött valakinél elő szorongàs/pànik szerű érzés?

Figyelt kérdés
Igazàból meg sem tudom hatàrozni mi ez, ilyet az előtt soha nem éreztem. 1éve voltam covidos és azóta van. Hol elmúlik teljesen hol visszajön, van hogy nyugtatót kell vegyek. Reggeli ébredésnél is előfordul, hogy úgy ébredek, mintha Pl vizsgázni mennék és izgulok. Pedig nincs okom rà igazából.
2021. okt. 21. 06:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam, csak én nem jártam ilyen "jól" mint te. Azóta is kezelnek antidepresszánsal és szorongáscsökkentővel, meg is kaptam a diagnózist, pánikbeteg lettem.
2021. okt. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hány éves vagy?

Én is voltam pszichologushoz, pszichiàterhez. Utóbbi írt Fevarin antidepit, de nem kezdtem el. Mivel időközönként jön ràm, bízok benne hogy egyszer eltűnik.

2021. okt. 21. 16:24
 3/14 anonim ***** válasza:
34 és férfi. Nekem februárban, de sajnos ez magától nem fog elmúlni. A Fevarin helyett mondjuk inkább kérnék tőle Paroxatot vagy Sertralint, ezek alkalmasabbak az ilyen jellegű probléma kezelésére.
2021. okt. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Volt màr előtte is ilyen jellegű problémád?
2021. okt. 21. 22:00
 5/14 anonim ***** válasza:
Soha nem volt semmilyen idegrendszeri vagy pszichiátriai jellegű problémám ezelőtt.
2021. okt. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nekem sem. Érdekes, mert már meggyógyultam a covidbol és utána jött...

De nem szedek semmit, reménykedem egyszer eltűnik ahogy jött.

Az első hónapokban nagyon rossz volt teljesen magam alatt voltam, azért már olyan 90%os vagyok

2021. okt. 21. 22:19
 7/14 anonim ***** válasza:
Rengeteg ilyen esetről hallani egyébként. A pszichiáterem azt mondta, hogy a háttérben már vizsgálják ezt az egészet, csak hát valami normális megoldás kéne a panaszokra. Nekem sajnos muszáj szednem a gyógyszereket egyelőre, anélkül nem nagyon tudnék működni.
2021. okt. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom!
2021. okt. 21. 22:29
 9/14 anonim ***** válasza:
24%
Majd csak túlélem valahogy, lehetne rosszabb is. :)
2021. okt. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy nem bizots, hogy maga a betegségtől van/ lett.

Maga a lefolyás alatti, pszichológiai állapotra gondolok, sztressz, félelem, elszigetelődés, személyes találkozás hiánya, orvossal való személyes kontaktus hiánya, média, halálfélelem, maga a halál gondolata. A csapból is az folyik ha elkapod meghalhatsz. Tavaly ez nagyon erősen jelen volt.

Saját tapasztalatból mondom. A doki csak telefonon, "gyógyít", ismerősöktől azt kaptam, hogy sokan meghaltak körülöttük ebben, ezt egy betegséggel harcoló embernek nem mondjuk! Teljes lelki lehúzás, híreket nem néztem, anyósom mondta ez helyett is. Egyre fiatalabbat érint...no ezek a szövegek nagyobb kárt okoznak, mint gondolnák. Valahol ez egy trauma is lelki síkon. Ennek hatása sok idő mire elmúlik. Aki hajlamos a hipohondriára, mint én is, enyhébb formában még rosszabb. Mindenkinek jobbulást, kitartást! El fog múlni!

2021. okt. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!