Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pregabalinnal (Lyrica) és/vagy...

Pregabalinnal (Lyrica) és/vagy Valdoxannal szerzett tapasztalatok érdekelnek. Milyen hatása, mellékhatása volt/van nektek?

Figyelt kérdés

2021. okt. 21. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon értem a "vagy" kifejezést a kérdésedben, a két gyógyszer másra van. Nekem a Lyrica székrekedést okozott, gabapentint kaptam helyette.
2021. okt. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mindkét gyógyszerrel kapcsolatban érdekelnek a tapasztalatok, arra vonatkozóan, amire az adott gyógyszer hat. Mellékhatás is érdekel.

Nem szerettem volna 2 kérdést feltenni, egy-egy gyógyszerről.

2021. okt. 21. 17:26
 3/12 A kérdező kommentje:
Pregabalinnak a szorongáscsökkentő hatása érdekel. Mellékhatás szempontjából a más tünetre szedők tapasztalata is érdekel.
2021. okt. 21. 17:30
 4/12 A kérdező kommentje:
Valdoxannal kapcsolatban az is érdekel, hogy mentetek-e rendszeresen májfunkciós ellenőrzésre, volt-e átmeneti vagy tartós eltérés?
2021. okt. 21. 17:52
 5/12 A kérdező kommentje:

Pregabalin nekem 2x75 mg-os adagban jól hat szorongásra, de tartok tőle, hogy ez a hatás gyengülni fog.

Az elején hangulati emelkedést és álmosságot is okozott.

Mellékhatása: egyensúlygond, memóriaprobléma. Ezek javultak.

Zabáltat, homályos a látásom. Ezek fennállnak. Az egyik szememmel komolyabb gondom van, nem biztos, hogy ettől.


Valdoxant nemrég kezdtem szedni. Nem tudom, hogy milyen hatásra számíthatok. Jelenleg nem túl mély a depresszióm, kis alvásgondom is van. Télen szokott nagyon elmélyülni. Ezt lenne jó kivédeni.

Tartok tőle, hogy májfunkciós eredményem rossz lesz, emiatt el kell hagyni.

Mellékhatást nem tapasztaltam.

2021. okt. 22. 08:41
 6/12 anonim ***** válasza:
2 éve szedem a Gabapentint, végül nem a krónikus fájdalomra hat hanem az alvászavaromra és a migrénre. Negatív tapasztalatom nincs vele. Kérheted a két gyógyszer cseréjét, mert hatóanyag ugyan más, de ugyanarra adják. Szememmel nekem nyomásprobléma van, volt, most műtötték múlt héten. Az egyik fő tünet a homályos látás este, reggel. De ez a gyógyszer előtt kezdődött nálam.
2021. okt. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nekem mindkettővel homályosabb lett a látásom. Más gyógyszerrel is volt ilyen tapasztalatom, ez nem lett volna nagy gond.

Alapból is rossz a szemem. Távolra nem látok jól és astigmiám is van.

Azt vettem észre (pontosabban előbb családtag), hogy az egyik szemem becsukom olvasáskor. Rájöttem, hogy azért mert 1 szemmel jobban látok, mint kettővel.

A rosszabbikkal (ha a jobbat letakarom) alig tudok olvasni.

2021. okt. 22. 09:08
 8/12 A kérdező kommentje:

Pontosítok. 2 hónappal ezelőttig csak távolra (monitor táv vagy messzebb) nem láttam jól és kb egyformán rossz volt a két szemem. Most közelre nagy különbség van.


A tájékoztatón homályos látást, látótérkiesést és látásvesztést is írnak. Gondolom utóbbi nagyon nagyon ritka.

2021. okt. 22. 09:11
 9/12 A kérdező kommentje:
Gabapentin nekem nem biztos, hogy felírható mert azt szorongásra nem lehet (hiába jó rá). Neurológiai/ideg fájdalmam nincs.
2021. okt. 22. 09:13
 10/12 A kérdező kommentje:
Javítás: nem mindkettővel, hanem mindkét szememmel homályosabb lett a látásom.
2021. okt. 22. 09:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!