Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kerüljék ki a depresszióbol?

Hogy kerüljék ki a depresszióbol?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul vagyok mostanában van hogy sírógörcsöt kapok mert sok rossz dolog jár a fejemben többek közt az öngyilkosság. Nem szeretnék meghalni de már nagyon nehéz elviselnem a lelki fájdalmat, nagyon sokszor szorongok és rágörcsölök bizonyos dolgokra. T{bbek közt azért sem merem az öngyilkosságot választani mert egyrészt félek a haláltól és nem állok rá még készen másrészt szeretnék még egy párdolgot megvalósítani és átélni bár tudom hogy ezekről le kell mondanom mert ezeket én úgysem valósítható meg. Nem igazán tudok a problémáimról kinek beszélni még a párommal sem. Tanácstalan vagyok. Aki volt hasonló helyzetben annak mi segített? Csak ne a pszichológussal gyertek.

2021. okt. 23. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt elárulnád, hogy miért ne vessük fel a pszichológus és pszichiáter felkeresését? Amikor ez egy mentális betegség? Azt hiszed, hogy "otthoni praktikákkal" megszabadulhatsz az öngyilkossági gondolatoktól?
2021. okt. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert én nem hiszek a pszichológusban.
2021. okt. 23. 10:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A klinikai szakpszichológus egy olyan szakember akinek egészségügyi végzettsége van. Egyedül ebből nem fogsz kijönni.
2021. okt. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is elhittem, hogy egyedül kijövök belőle. Ez februárban volt, májusban már önszántamból mentem pszichológushoz. Őszre már élvezhető (de még nem fullos) volt az életem.
2021. okt. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem hinni kell a pszichológusban, ő se nem Isten se nem a Mikulás. Viszont a szaktudásával, tanácsaival, esetleg az általa felírt gyógyszerekkel viszonylag hamarabb kiutat találsz a depiből. Hidd el ha már ilyen gondolataid vannak külső segítség kell
2021. okt. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem hit kérdése.

Ha ennyire melyen vagy, akar gyogyszeres tamogatasra is szugseged lehet, egy jo hosszu pszichoterápiaval egybekotve, egy jo szakorvossal.

2021. okt. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
a pszichológust kerüld
2021. okt. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Jól értem, hogy nem jöhet szóba pszichológus, igaz? Akkor ülj le kényelmesen egy székbe vagy bárhova ahol kényelmesen tudsz ülni másfél órát és előtte győzödj meg arról, hogy ezalatt a 90 perc alatt senki nem fog hallani és senki nem fog megzavarni és kezdj el hangosan beszélgetni magaddal magadról, értsd meg magad.Mitől görcsölsz? Mire görcsölsz rá? Fontos, hogy nagyon tisztán fogalmazd meg a problémáidat, mert ha tisztán látod magadról a képet akkor megértőbb is leszel magaddal. Ha megengeded, hogy tegyek egy megjegyzést, akkor ahogy látom a kérdésedben előre negatívan látsz olyan dolgokat amiken még változtathatnál és tehetnél azért hogy mégis elérd őket de te előre elkönyvelted kudarcként. Szereted magad? Mert ha nem, akkor neked is és mindenkinek azt tanácsolnám, hogy kezdjétek el! Gyerekek, máshogy nem megy, szeretned kell önmagad, megértőbbnek kell lenned magaddal, csak szeretve lehet leélni egy jó, mindenfelé igényt kielégítő életet, de ez magaddal kezdődik mert ha nem szereted magad, akkor az egész világ szeretete, dicsérete, elismerése se lesz elég neked, ellenben ha te szereted magad, akkor senki más szeretetére nem lesz szükséged.
2021. okt. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!