Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham lehetett? Aki egy...

Pánikroham lehetett? Aki egy kicsit jobban képben van segítene?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat szorongok és stresszelek sajnos. A hétvégén kaptam néhány rossz hírt, ami fokozta a dolgot. A lényeg, hogy tegnap este csak úgy hirtelen elkezdtem zokogni, alig kaptam levegőt, rázott a hideg, reszkettem és hányingerem volt. Az ijesztett meg, hogy alig kaptam levegőt és nehezen tudtam megnyugodni. Most utánanéztem a pánikroham tüneteinek, de ott írják pl a halálfélelmet, szívszorítást, nekem ezek nem voltak. Lehetett ettől függetlenül mégis egy enyhe pánikroham?

2021. okt. 25. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehetett az.Mindenki máshogy éli meg.Nekem is mikor volt akkor alig kaptam levegőt és szakadt rólam a víz plusz pulzusom az egekben volt.Azt hittem ott pusztulok meg.Inni kell ilyenkor rengeteg vizet és lassan,mélyen lélegezni és jó lesz utána
2021. okt. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. okt. 25. 14:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Fulladásérzés,reszketés,hidegrázás,hányinger mind lehet pánik tünet,de sírással együtt én még a szorongásra is tippelnék mellette. A stressz könnyen előhozhatja.
2021. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2021. okt. 29. 08:14
 5/6 anonim válasza:

A pánikroham sokféle lehet, a mellkasi pl amikor úgy érzed infarktusod van,az emésztőrendszeritől hirtelen rád jön a szapora...És minden roham jöhet mas és más tünetekkel.Nekem plvolt,hogy mentőt akartam hívni,mert azt hittem szívroham,aztán volt olyan,hogy szaladtam a wc-re...Amit leírtál,az alapján simán lehetett pánikroham.Az első nagyon ijesztő,de idővel megtanulja az ember kezelni.

Ami nekem segít:mászkálok,kimegyek a friss levegőre,elindítom a stoppert,mert tudom,hogy max 20-30 perc alatt lecseng,és segít hogy látom,hogy telik az idő.

Ami fontos:tudatosítsd magadban,hogy ez csak az agyad "játéka" nem tesz kárt a szervezetedben,nem fogsz meghalni,és el fog múlni.Ha jön,engedd.Remélem,tudtam segíteni😀

2022. jan. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azóta szerencsére nem fordult elő :))
2022. jan. 10. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!