Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha utálom magam akkor pszichiá...

Ha utálom magam akkor pszichiátriai eset vagyok?

Figyelt kérdés

Azért utálom magam mert nem tartom magam elég szépnek és elég okosnak.

Azért is mert sok mindent elszúrtam a múltban, kihagytam sok lehetőséget amit nem kellett volna.

A végzettségemmel sem vagyok teljesen elégedett.

Valamilyen szinten az életemet is utálom mert látom, hogy a korosztályom 90%-a sokkal többet ki tudott hozni az életéből de nekik kevesebb fájdalom is jutott az életben, legalábbis azoknak akiket én ismerek. A nagyon nagy részük még élnek a szüleik és nagyszüleik is, nekem már édesapám sem és nagyszüleim sem. Néha egyszerűen ebbe belegondolok és nem értem miért nekem kellett elveszítenem az apukám és miért pont ő. Aki megérdemelte volna, hogy éljen még. Megérdemli más is de akkor is olyan idegesítő.

A 80%-uk de szerintem inkább 90% elsőre tudta milyen foglalkozást akar, én szerintem ezt sem egészen úgy csináltam ahogy kellett volna de ebben azért a tanároknak is szerepe volt mer bizonyos tárgyakat már általánosban megutáltattak velem és gimnáziumban is évek kellettek, hogy normális tanárom legyen de olyan óra is volt, hogy a tanár szinte semmit nem tanított. Ugyebár ez szerencse kérdése, ehhez vagy szerencséje van valakinek vagy nincs. Lehet tanulni öreg korunkig amikor akarunk de nekem még ehhez sincs szerencsém mert amilyen foglalkozások nekem legjobban tetszenének és tényleg szívesen csinálnám, azokról már le kell mondanom mert nagyon drága egyetemi képzések és 2 állami félévem maradt csak és ráadásul nappali szakok tehát dolgozni nem lehetne mellette.

Másoknak a kapcsolatuk is elég jól alakul, nekem meg most jó a kapcsolatom de sajnos korábban elég sok fájdalmat okozott nekem a barátom. Ha nem is változott volna meg akkor nem is maradtam volna vele (nem fizikai fájdalom hanem lelki). Sokkal jobb most mint régen, már együtt is lakunk, nagyon sokat számíthattam rá, most már sajnálja a hibáit és nem akar megbántani de a régi problémákat akkor se felejtem el. Néha bizony eszembe jut, hogy mi lett volna ha valaki mással jövök össze.


Ha legalább szebbnek és okosabbnak látnám magam sokkal jobb lenne.

Nem vagyok kifejezetten csúnya de szép sem. De ez is olyan, hogy a tükörben néha szépnek látom magam de a képeken nem vagyok annyira szép. És nem is tartom magam szépnek.

Nem is vagyok elég okos, hiába van egy diplomám, pontosabban kettő. Szerintem nem ezen múlik.


Mielőtt azzal jönne valaki, hogy tegyek a boldogságomért, üzenem, hogy igyekszem majd tenni érte de az tagadhatatlan, hogy nagyon sok mindenhez szerencse kell az életben és az nincs mindenkinek.

(jó tanárokhoz, jó képességekhez, hogy azzal találkozz akivel szuper kapcsolatod lesz szóval jó emberrel jókor jó helyen, egészséghez, ehhez mind szerencse kell)


Anyukámat zavarja, hogy nem vagyok magammal elégedett.

De ha egyszer ezt érzem akkor mondjam, hogy nem így van?


Önmagunk utálása pszichiátriai kezelésre szorul?



2021. okt. 25. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Le kellene szoknod arról, hogy másokhoz hasonlítod magad, különben sosem leszel elégedett. Ha már itt tartunk, az emberek 90%-a nincs magával megelégedve, úgyhogy ez nem pszichiátriai eset kategória. Egy pszichológust viszont érdemes lenne felkeresni.

Azt mellékesen megjegyzem, hogy az egész írásodból süt az önsajnáltatás. Úgy teszel mintha csak neked lennének problémáid, pedig másoknak is vannak bőven...

"80%-uk de szerintem inkább 90% elsőre tudta milyen foglalkozást akar"

Dehogy tudta... A legtöbb ember még be tudja határolni, hogy mi érdekli, de az a döntés, hogy mi az amivel a jövőben is foglalkozni szeretne, már jóval nehezebben jön össze.

"Másoknak a kapcsolatuk is elég jól alakul"

Ezt mégis honnan veszed? Talán mindenkinek belelátsz a magánéletébe? Attól még, hogy valaki folyamatosan mosolyog és kiegyensúlyozottnak tűnik, egyáltalán nem biztos hogy tökéletes párkapcsolata van. Sőt...

2021. okt. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én például, nem szeretek társaságba lenni, a képeken szó szerint csúnya vagyok, de a tükörbe már sokkal szebbnek láttom magam, mint a képeken, de ezuttán utána olvastam, es azert van mert nem vagyunk fotó gének, van olyan hogy rám jön valami olyan hogy, utálok mindenkit, az embereket mindenkit, es rendesen rosszul vagyok tőlük, en mar mondtam anyámnak, hogy vigyen ell pszichológushoz, mert egy normális lányra biztos nem jonnek rá ilyesmik, de azt mondta hogy, "jaj dehogy van neked erre szükséged " meg ilyenek, meghát az is szokott velem lenni, mikor tenyleg annyira unatkozok, hogy szó szerint, akkárki aki az idealom, meg a korosztalyom "tetszik" és akkor csuppán csak unalombol szó szerint tobb hónapig ezen gondolkozok meg ilyenek, holott tudom hogy csak magamat csapom be, es se szerelmes nem vagyok, de az adott srácok még tetszeni se tetszenek, tehát pszichológus nekemse ártana (szerintem) de mindenki mas szerint semmi ilyesmire nincs szükségem, de én ugy érzem hogy van, tehát szerintem menj ell pszichológushoz, ha te úgy érzed hogy szukseged van rá, akkor menj ell mindenképp, szerintem én is el fogok menni. L
2021. okt. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

De igenis ezzel kell jonni, mert ez a megoldás! Vedd kezedbe az életed irányítását!

Sok olyan ember van, akinek hányattatott a sorsa, elvesztette egy vagy több szeretetét és mégis talpra állt, sikeres lett.

Elrontottad...nem vagy elégedett...bezzeg mások...

Biztosan nehéz neked, De! Ettől nem leszel előrébb. Attól sem, hogy "igyekszek majd tenni érte". Ez tudod olyan, mint a fogyókúrázók, meg a cigisek.... Majd....aztán évek múlva sem lesz belőle semmi. Mégis mire és meddig vársz?

Ne halogasd, találd ki mit tehetnél, hogy az életed megváltozzon! MA leülsz, 1 (egy!) dolgot kiválasztasz, amin legjobban változtatni szeretnél és megoldási lehetőséget keresel. Aztán pedig el is kezded azt megtenni.

2021. okt. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem pszichiátriai eset, egy egyszerű pszichoterápia (pszichológussal) simán megoldja. Nem kell ide gyógyszer és pszichiáter, csak egy jó terapeuta, ill. szembenézési képesség és kitartás.
2021. okt. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%
Minek utálnod magad, ha mi szeretünk?
2021. okt. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Még annyi a #4-hez, hogy a szerencsének elég elenyésző a szerepe az életünkben, bár könnyű azt hinni, hogy nem. Valójában viszont minden az agyunktól függ. Hiába van ott a jó lehetőség vagy ideális partner stb., ha önkorlátozó meggyőződések tartják rabláncon az agyat, az egyszerűen ezeket nem veszi észre vagy direkt ignorálja is. (Ezek az öngáncsoló mechanizmusok is napvilágra kerülnek egy jó pszichoterápián.) Míg ha valaki hisz magában, úgy érzi, hogy "megérdemli" a jó dolgokat, azaz kb. számít is a bekövetkezésükre, észre fogja venni és meg fogja ragadni a lehetőségeket, illetve bátrabban áll ki magáért és áll tovább, ha valami zsákutcának bizonyul.
2021. okt. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!