Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudom elfogadni az...

Miért nem tudom elfogadni az elmúlást?

Figyelt kérdés
Már már beteges módon sírok hetente néha naponta délutánonként, mert mindig eszembe jut, hogy semmi sem örök, hogy egyszer már a szüleim sem lesznek, egyszer az én fiatalságomnak is vége szakad, hogy nem élhetnek örökké velem együtt a szeretteim. Rettenetesen be vagyok feszülve, mintha szorítana az idő, mintha nem lenne már időm a szüleimmel lenni. Szörnyű érzés. Szívesen fogadnék pár tanácsot.

2021. okt. 26. 01:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Sírás helyett inkább élvezd az együtt töltött időt, mert az valóban gyorsan múlik. Bele kell törődni, hogy mindennek vége, neked és senki másnak sem ígértek örök életet, ami jó is, hiszen ha mindenki halhatatlan lenne, akkor nem lenne értelme az életnek.


Talán a legjobb szó arra, amit érzel, a nihilizmus. Ha hetek óta ennyire aggaszt, akkor keress fel egy pszichológust, mert a halálfélelem mögött általában mélyebb okok húzódnak meg, és egy tanács sem fog ezen a problémán segíteni.

2021. okt. 26. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az a normális, ha nem tudja elfogadni valaki az elmúlást. Lehet örök életed Istentől. Ő pont ezt kínálja neked. Az se baj ezen a ponton, ha nem hiszed el. Tanulmányozd a Bibliát, szívesen segítek benne, csak írj privátban!

Üdv: Lóránd

2021. okt. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek az emberi lét mély szerkezetei. Ez az intenzitás valahogy a lényege annak akik vagyunk. Szóval ez valahogy szép, úgy ahogy egy dráma szép és felemel. Választ nem fog kapni, tőlem biztosan nem :)
2021. okt. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Gombanyo12 ***** válasza:
100%

Furcsa, kis koromtól kezdve arra emlékszem, hogy Anyukám mindig azt mondta, hogy aki megszületik az meg is hal egyszer.Ez az élet rendje.

A mai eszemmel már tudom, hogy mivel Édesapám 56 éves volt amikor én születtem, ez igazából felkészítés volt a jövőre.Az már más kérdés, hogy 15 évesen én egy kicsit meghaltam.Talán ezért nem félek a haláltól. Azóta, sajnos már sok szeretettemet elveszítettem. De a szeretetük itt maradt velem.

2021. okt. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy mindenkire ez várt és ez vár, aki valaha élt és élni fog a Földön. És mindenki "túlélte" ezt az érzést, és tudomásul vette, hogy sem ő, sem mások nem élnek örökké.


És gondolj arra is, hogy amíg élsz, bármi elmúlik, jön helyébe valami új, más, ami kitölti az űrt.

2021. okt. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az aggaszt leginkább, hogy egyik családtagom sem valami fiatal már. Szüleim elég későn hoztak engem össze, és szinte rettegek attól, hogy én még fiatal leszek (Középsulis vagyok)amikor ők elmennek és emiatt sírok minden egyes nap már egy ideje, szörnyen elrontja néha a közérzetem.
2021. okt. 27. 01:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen pár év múlva már önálló életet élhetsz, ilyen értelemben nem függsz majd a szüleidtől, ha esetleg meg is történne. A szeretetkapcsolat megszűnése pedig bármilyen korban rosszul esik az embernek. Ez attól is független, hogy mennyi idő múlva következik be, tehát nem racionális ezen szomorkodni, pláne nem félni. Minden ember átéli a szülei elvesztését, és mindenki tovább tud lépni, hiszen ez az életünk velejárója. Neked is menni fog. Addig pedig ne előre aggódj, hanem élvezd a jelenlétüket, és ne számold vissza az éveket.
2021. okt. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is ugyan ebben q cipőben járok.

Észrevettem, hogy nem véges az élet nem végtelen, persze tudtam én de mostanában így érzem rohan az idő velem és ma itt vagyok holnap meg már lehet nem.

Nagyon szar,

2021. nov. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!