Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ilyen gyakori az emetofó...

Miért ilyen gyakori az emetofóbia?

Figyelt kérdés
Pl személy szerint nekem is ez van
2021. okt. 26. 11:53
 1/3 Grimfox ***** válasza:
100%

Nekem is van(többek közt) emetophobiám. Nálam egyfelől a hányinger, mint olyan nagyon kiakasztó, a bizonytalanság, hogy fogok e hányni, vagy sem, ha igen, mikor, és hol, sikerül e eljutnom egy vécéig, vagy valahová olyan helyre, ahova nem kéne. Persze a hányinger érzése maga is elég, hogy pánikrohamot okozzon. A hányás "élménye" a másik faktor, nem tudok közben levegőt venni, görcsösen összerántja a testemet, és az érzés, ahogy minden nem a megfelelő úton áramlik is hozzátesz. Amikor másnak van hányingere, vagy hány, akkor pedig attól félek, hogy ragályos, valamilyen betegség, és elkapva én is ugyanúgy járok. Meg ugye az undor is jelen van. Ezek szerintem mindenkinél megvannak, akiknél ezek természetellenesen rögződnek be, azoknál válik fóbiává. Mivel ezen mindenki átesik, és mindenki számára kellemetlen, könnyen válik fóbiává.

Persze lehet ennél mélyebb, átvittebb oka, jelentése is, pszichológiai, érzelmi, és gondolati szinten, de az már félig az ezotéria tárgyköre, és nem itt érdemes megtárgyalni.

Ez mind a magánvéleményem, és tapasztalatom a problémával kapcsolatban, lehet hogy mint érintett, nem látom jól a dolgot.

2021. okt. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ugyanez van velem is
2021. okt. 26. 13:58
 3/3 Grimfox ***** válasza:
Nálam felvetették a szembesítő terápia ötletét egy helyen, ahová elmentem vele, de végül nem vállaltam. Az, hogy hozzászoktatnak valamennyire, nem hiszem, hogy megoldja a probléma forrását. Legalább is esetemben, mert halmozottan összetett a dolog. Autogén tréninggel próbálkoztam, de az csak tüneti enyhítésre alkalmas, és a tűrőképesség növelésére. Valószínű, hogy kognitív viselkedésterápiával lehetne kezdeni valamit a dologgal, de ahhoz mindenképp kell egy szakember.
2021. okt. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!