Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Óránként felébredek éjjel...

Óránként felébredek éjjel mióta szakítottunk. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Párommal vasárnap összevesztünk és azóta nem ír nekem semmit. Minden nap találkoztunk eddig, most meg már nem. Nem tudom hogy ez csak szünet vagy szakítás de nem jó ez így.

Mióta ez van azt figyeltem meg hogy felébredek kb 1-2 óránként éjjel és nem tudok mélyen aludni. Eddig is felébredtem 2x kb mindig de most sokkal többször és ez már nagyon rossz.

Olyan mintha folyamatosan aggódó idegességben lennék a háttérben, ilyen készenléti állapotba vagyok vagy micsoda….

Pontosan mi történhet most velem ?


És hogy tudok újra jól aludni a dolgok ellenére vagy minimum úgy ahogy eddig?? Mert ez nagyon szar. Olyan fáradt vagyok mintha egy percet nem aludtam volna. Érzem a kimerültséget de ugyanakkor ha azt mondanák nekem hogy most aludj , akkor nem hiszem hogy tudnék.

Így kell majd ma sokat vezetnem, jól kinéznem, mosolyognom, meg este 9-ig számítógépes munkát végeznem😑 mondjuk az legalább valamennyire elvonja a figyelmemet mert nagyon szeretem csinálni…


Esetleg valami növényi nyugtató segítene elalvás előtt fél órával? Van otthon valeriana mert anyum is szedte amikor kicsinálták a munkatársai.


Vagy mit tehetnék még ? Ez már igy marad?


25/n

Szilvi



2021. okt. 27. 07:29
A kérdező szavazást indított:
El fog múlni később
Nem fog elmúlni
15 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy irassak fel altatót orvossal ha nem múlik?
2021. okt. 27. 07:32
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne írass fel semmit,altatóra rá lehet szokni. El fog múlni csak idő kell,vasárnap óta nem sok idő telt el.Addig is a Valeriana jó lehet.
2021. okt. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Megvisel a szakítás, szorongsz, azért nem alszol. Valeriana, orbánc tea, citromfű tea tud segíteni. Ne irass semmit, normalis a reakciód és kevés idő telt el.

Off: azon még nem gondolkodtál, hogy alapból miért kelsz fel éjszakánként 2x? Az sokkal kórosabb, ha nincs olyan körülmény (mint most a szakítás) ami miatt megborult.

2021. okt. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Alapból egy fóbia miatt van, (nem a volt (?) párommal kapcsolatos hanem otthoni…
2021. okt. 27. 08:10
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
A stressz hatására megemelkedik a mellékvesék kortizltermelése. A kortizol (stresszhormon) pedig antagonistája a melatonin nevű alváshormonnak. Ezért nem alszol rendesen.
2021. okt. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
azóta már szent a béke :D jól is alszom
2021. okt. 30. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!