Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valamilyen természetes...

Van valamilyen természetes gyógymód vagy tabletta figyelem zavarra? ADHD,ADD

Figyelt kérdés

2021. okt. 28. 01:25
 1/9 anonim ***** válasza:
ADHD-ra biztosan nincs. Atomoxetint vagy Metilfenidátot amit alkalmaznak rá.
2021. okt. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Olvastam ezen az oldalon egy anyuka hozzászólását, aki elzárkózott az ADHD gyógyszerektől, nem akart ilyet a gyerekének adni. (Erről egyébként rengeteg hasznos információ található a neten.)

Csak azt szerettem volna itt hozzáfűzni, hogy ő azt írta, hogy talált valami nagyon hatásos készítményt. (Gondolom, hogy vitaminok, aminosavak, Omega3). Azt írta, hogy azért nem írta le a készítmény nevét, mert tartott attól, hogy ez reklámozásnak minősül.

De több évvel ezelőtti volt a hozzászólása, és hiába írtam neki privátban üzenetet, hogy mi volt az, nem kaptam választ.

Összefoglalva: Olvastam olyanról, hogy van természetes kezelési mód, de nem sikerült megtudnom, hogy mi az.

Hátha más több sikerrel jár, mint én.


(Ami engem illet, önmagában a 40mg Ritalin LA hosszú távon nem vált be, most kezdtem el a következő kombinációt: Ritalin 30mg LA reggel, Ritalin 20mg LA délután és hozzá még Bitinex (atomoxetine) 20mg. Az utóbbi azért, mert szinergikusan javítják egymás hatását, még ha önmagukban nem is használnak esetleg.)

Majd kiderül, hogy ez beválik-e. Vagy nem... :)


1. válaszolónak: Valóban, Magyarországon ezek az elsődleges gyógyszeres megoldások. De rengeteg más van még. Az USA-ban és más országokban Adderall, Vyvanse, stb. Sőt, van ADHD-s, akinek a risperidone válik be.


De a kérdés a nem gyógyszeres kezelési módról szólt. És ami azt illeti, engem is érdekel, hátha valaki többet tud. Engem is nagyon érdekelne.

2021. okt. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia 1-es vagyok. Én 40 LA-t használok. Én próbáltam a nootropilt ami vényköteles volt, most már nem az. Talán azt próbáld ki. Piracetám hatóanyag.
2021. okt. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Teát már próbáltam, illetve most kipróbálom a nootropilt.Egyszer próbáltam a ritalint az jó volt,de vényköteles és már van időpontom,de addig még van 1.5 hónap és már nagyon szenvedek...ti adhd-sak vagytok vagy add?
2021. okt. 30. 16:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezeket a neten találtam, szerintem érdemes kipróbálni. Ártani nem fog, természetes módszerek:


[link]



[link]


Egyébként az illóolajok (aromaterápia) és ásványok jótékony hatásai is egyre elterjedtebbek. :)

2021. nov. 1. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nem tudom ez számít-e de van olyan pszichológus aki a figyelemzavarral foglalkozik és tud segíteni kisebb praktikákkal. (Nekem is segített amikor nem felejtettem el alkalmazni 😅)
2021. nov. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta valaki, ha gyerekként nem diagnosztizáltak, akkor most már mindegy... de nagyon szenvedek a Covid óta. Vagy hiperfókuszálok, vagy nem fókuszálok egyáltalán és azon kapom magam, hogy vége a napnak. :( 2x voltam pszichiáternél, másoknál, az egyik 1 alkalom után mondta azt, hogy szerinte a szociális készségeimmel nincsen baj, a másik meg 4 alkalom után mondta azt, hogy nem szorongok, a teljesítmény szorongás egyetem alatt normális.


Egyetemen 2 lánnyal tudtam csak összebarátkozni, párom nincs, azt sem tudom, hogyan lenne képes bárki is elviselni. Nem tudok elaludni addig, amíg mások zajonganak a lakásban, a cuccaim felének nincs konkrét helye, de ha kitalálok valamit, nem találom meg őket. XD


Az időbeosztásom a legborzalmasabb, a halogatás királynője vagyok sajnos. :(


Volt egy mellékállásom, ahol számos alkalommal rám pirítottak, hogy nem jól végzem a dolgom. Olyan nap nem volt, hogy ne bakiztam volna valamit.


A jogsit nem tudtam letenni, nem ment a multitasking és túlizgultam a dolgot, 5 bukás után egyelőre nem próbálnám újra.


Úgyhogy szerintem van baj.


A szorongás meg rendszeresen visszatér. Mivel 80%-ban egyedül dolgozom, nagyon megvisel ez az antiszociális létforma. :(


Egyetem alatt az idő nagyrészét emberek közt töltöttem, most meg többet vagyok home officeban, mint az irodában, ahol meg a hangzavart viselem nehezen.

2021. nov. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7. válaszoló:

Elnézést kérek, ez nem válasz, csak egy-két dolog ami eszembe jutott és szerettem volna leírni. És inkább más olvasóknak szól, akár ők ADHD-sek, akár a gyereküknek szeretnének segíteni.


"Nekem azt mondta valaki, ha gyerekként nem diagnosztizáltak, akkor most már mindegy... "

Ez nagyon lényeges dolog. Nekem ugyan nem mondtak ilyet, de már 21 éves koromban láttam, hogy már késő. Nem "Jaj, de depis vagyok és öngyi akarok lenni" hülyeségről beszélek, hanem tényleg láttam, mert már akkor is olvastam a társas készségekről, stb., már leesett a tantusz, hogy mi minden kimaradt, és hogy ezt ennyi idő után bepótolni már önmagában rettenetesen nyomasztó érzés, és egyáltalán hogyan lenne lehetséges. Ez után még eltelt 24 év, mire meglett az ADHD diagnózis. A gond az, hogy ilyenkor már nemcsak az ADHD-ról van szó, hanem a feldolgozandó évtizedekről is. Na, az vajon hány év pszichoterápia?!

Jó, ez az elkeseredett hangvételem. Egyébként viszont látok reményt - de még függőben van a dolog.

Viszont a 7. válaszoló egy fontos dologról írt: a szorongásról.

A legtöbben (még pszichiáterek is - bár ezzel nem mondtam sokat) azt hiszik, hogy az ADHD-s az nem szorong. Valódi szakemberektől (additudemag.com) olvastam és pácienseiktől is, hogy de igenis, az ADHD-s is lehet rendkívül szorongó.

Nemrég (2019-ben) mondta nekem egy ADHD pszichiáter, hogy egy ADHD-s gyereket nem lehet úgy traumatizálni, hogy az ne legyen örökmozgó, hanem magába zárkózzon. Tudom, hihetetlen, de a saját fülemmel hallottam, nekem mondta.


Szóval ezt csak úgy plusz információnak szántam. Nekem az a hozzáállásom, hogy mindig érdemes tanulni, tanulni, többet megtudni. Hátha valaki hasznát veszi ezeknek a dolgoknak.


Egyébként meg 7. válaszoló - tudom, sovány vigasz - nem vagy antiszociális, legalábbis semmi nem utal erre. Hanem legfeljebb aszociális.

Az antiszociális viselkedés elég durva, ott komoly pszichés betegségekről van szó. (Mondjuk Kevin Costner a Beépített tudat című filmben.)


De a kérdésre ezek szerint nem tudsz te sem választ: Milyen természetes kezelési módok lehetnek.


Korábban az 5. válaszoló másolt be linkeket. Ezeket már megnyitottam, de még azóta halogatom az elolvasásukat. :)

(Bár az illóolajokat kapásból kizárom. Ennél nagyobb a baj, mint hogy ilyesmi segítene. Ez a véleményem.)

2021. nov. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


2., meg 8. válaszoló vagyok - tökmindegy. :)


Bocs, csak most vettem észre a hozzászólásodban a kérdést:

"ti adhd-sak vagytok vagy add?"

Hát valójában itt ez nem lényeg! Sok a vita szakemberek és "szakemberek" között, hogy mi a különbség, meg van-e egyáltalán. Mert ugye a lány gyerekek kevésbé "rosszalkodnak" az iskolában, úgyhogy akkor ők nem hiperaktívak, hanem csak ADD-sek, stb., stb.

Amúgy meg szakmai cikk szól arról, hogy a hiperaktivitás nem okvetlenül kifelé nyilvánul meg! Hanem az elme szintjén, mondhatni túlpörgeti az agyát valaki úgy, hogy közben látszólag tök nyugodtan ül a helyén.

Szóval ez az egész ADHD téma is még mindig gyerekcipőben jár.

Jelenleg a gyakorlati különbség egy adott páciens számára az, hogy ha ADD diagnózist kap, akkor nem kapja meg a gyógyszeres ellátást. Mert a Ritalin, Strattera, stb. csak a hiperaktívaknak jár. De mi van, ha a fejedben egymást kergetik a gondolatok és mégis a Ritalintól leszel ott fejben a jelenben?!

Ezt úgy írom, hogy én mindig "csöndes, jó gyerek" voltam, de valójában le voltam bénulva, miközben az elmém iszonyatosan pörgött. Igaz, voltak még óvodáskoromban az óvónőnek gondjai velem, de csak egyszer-kétszer. Amikor kezelhetetlenül nevettettem a többieket, és sehogy sem tudott leállítani. Na akkor megfogott és vitt, hogy átvisz a szomszéd óvodába, ami számomra félelmetes hely volt. Könyörögtem útközben, a kezébe kapaszkodva, hogy ne vigyen, jó leszek. És visszafordultunk.

Ne ezután nem voltak hiperaktív tüneteim.


(És persze messze nem ennyiről szól a dolog, tényleg messze, messze nem...)


Amúgy már hivatalosan az ADD-t is besorolták a legutóbbi DSM-ben az ADHD alá. Úgyhogy már ez is "spektrum zavar".


Szóval most már az ADD-s is ADHD-spektrum zavaros, ennyiből mindegy.

És mi van akkor, ha az a bizonyos hiányzó "H" betű a diagnózisból csak annyit jelent, hogy az adott személy más megküzdési stratégiát alakított ki...

(Ezeket egyébként orvosi cikkek alapján - pl. additudemag.com - meg saját tapasztalatok alapján írtam.)


Amúgy meg elnézést kérek, ha nagyon rámenősen vagy esetleg arrogánsan fogalmaztam. Mentségemül azt tudom felhozni, hogy holnap megyek egy új pszichiáterhez (és sok múlhat ezen a további életemet illetően), ráadásul felvettek egy új állásra és azt is intézem. Ilyenkor, ha egy érdekes témára találok, ömlik belőlem a szó. Remélem - komolyan! - hogy néhányan találnak benne hasznos információt.

2021. nov. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!