Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha évek óta nem...

Mit tegyek ha évek óta nem múlik el az hogy öngyilkos akarok lenni?

Figyelt kérdés
2013 fele (13 14 éves lehettem) éreztem ezt először a sok szekálás, kiközösítés miatt abban a suliban. Volt hogy jobb idők voltak és megfeledkeztem róla de legbelül mindig is úgy éreztem hogy nincs itt helyem igazán, elszúrtam mindent. Jelenleg nagyon azt érzem nincs értelme élnem. Többször keltem úgy fel álom után hogy lehet ez az utolsó nap amikor élek, egyáltalán ébren vagyok most vagy már meghaltam? Több fizikális, mentális betegséget is összeszedtem amiket hiába próbálok kigyógyítani, nem megy. Azt se bánnám ha a covidban esnék össze..azt hogy mit éreznének utánam a többiek nem érdekel hisz akkor már nem fogok létezni. Még felnőtt fejjel se múlt el bennem ez az érzés. Most nem a covid időszak miatt előtte is mindig volt. Depressziós is voltam sokat emiatt. Senki nem ért meg hiába voltam több féle orvosnál, pszichológusnál. Egy darabig jobb de utána ismét visszajönnek a gondolatok. 24 vagyok, mintha már leéltem volna egy életet. A világ amúgy is elromlott, nincs sok minden ami igazán visszatartana kivéve maga a halál amitől félek. Így saját magam sosem voltam képes rá hiába próbáltam metró elé ugrani tiniként, hídról leugrani stb...ha magától jönne jobb lenne. 24L vagyok...

2021. okt. 29. 01:45
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
A pszichológus nem pár alkalom, ha segített, menj vissza, lehet, hogy évekig szükséged lesz rá, legalábbis problémás időszakokban.
2021. okt. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1.nem segített..csak úgy éreztem de valójában nem

nem is emlékszem mert tinikoromban volt még

2021. okt. 29. 01:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább már pszichiáter kéne.
2021. okt. 29. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Grimfox ***** válasza:
92%
Pszichiáter. A pszichológus nem orvos, és megeshet, hogy antidepresszánsra van szükséged. Azt pedig csak szakorvos írhat fel, miután pontosan feltérképezte a problémádat.
2021. okt. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha pszichiáter (orvos) még nem írt fel antidepresszánst, szorongásgátlót, egyebet, tudd, hogy 1-2 évig segít. (Pszichológus...inkább hagyjuk) Utána eltűnik vagy átalakul vagy tolerancia lesz, kikerül egy mankó alólad. Még inkább rosszabb lesz a mentális önfegyelem. Nekem ez tapasztalat. Van olyan szerotonin visszavétel gátló, amitől nem leszel éhes, de nem alszol van amelyiktől alszol, anyagcsere probléma és hízást okoz. Benzoidok leépítenek. Elkezdeni nehéz a szokásos dolgokat...Test-lélek-szellem. Testnek élelmiszer és mozgás, szellemnek meditáció-ima(elfogadás, jelenlét), léleknek közösség és egyéni célok, amiket megteremtesz. Pszichológusból kevés jó van állandóan a múlttal és jövő frusztrációival foglalkoznak, többségük ugyanolyan betegek 10-15.000ft/h díjért.

Az élet értelmét mindenki máshogy elemzi, valójában szerintem nem sokat ér , még nem sikerült senkinek úgy meghalni, hogy ne menjen tovább az élet. Teremteni valami jót(minden szempontból) érdemes, ha már itt vagyunk.

Én nem félek a haláltól, de nem akarok rosszat teremteni azoknak akiknek ez rossz lenne. Ha tudnám, hogy csak 5 évem van, az jó lenne(nem spórolnék stb., de lehet még bizonytalan 50-70 év is)

2021. okt. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mit meg nem adna sok ember hogy elhessen mert pont gyógyíthatatlan beteg lett.Kuzdenek az eletuker. Te meg ilyeneken torod a fejed.Akkor csak a pszichiáter a megoldás vagy az unalom elüzés
2021. nov. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!