Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A problémámra csak az öngyilko...

A problémámra csak az öngyilkosság a megoldás. Viszont túl gyáva vagyok. Mit tegyek ha élni sem tudok?

Figyelt kérdés
Adott egy probléma amire nincs megoldás, mert az az ember aki kiváltja belőlem sajnos a földről el nem tüntethető, költözhetném a világ legmesszebben lévő helyére akkor sem tudom az agyamból kitörölni és semmissé tenni a tetteit. Nem tudom őt elfelejteni, nem tudom a sérelmeket amiket okozott elengedni, soha nem fogok tőle megszabadulni fejben,mindig kísérteni fog. Erre csak a halál a megoldás, én viszont nem merem megtenni. A családomban már ketten is ezt az utat választották. Volt akasztás és volt kivérzéses érvágás is hát én egy szúrást sem mertem soha ejteni magamon, nem vagdostam magam meg semmi. De élni sem tudok?

2021. okt. 30. 18:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki ártott neked, abban nem te vagy a hibás. Ha fizikailag már megszabadultál tőle, akkor már csak a rossz emlékek maradnak. Az idő múlásával a fájdalom enyhülni fog. Adj magadnak esélyt egy jobb életre. Csak ez az egy életed van, ne engedd, hogy mások tönkretegyék.
2021. okt. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha már csak az emléke okoz problémát, akkor túl lehet rajta jutni. Ha magadtól ezt nem tudod elképzelni, akkor valószínűleg egy pszichológus segíthet.
2021. okt. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Te az élethez és a problémáiddal való szembenézéshez vagy gyáva. A halál nem megoldás semmire.

Ha kell, és neked kell, szakembertől kérj segítséget.

Fel a fejjel! Életed egy van, ne engedd, hogy sötét gondolatok fészkeljék be magukat a fejedbe.

2021. okt. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Már 3 éve vagyok ebben a fekete lyukban benne, éreztem sokszor azt,hogy talán túl vagyok rajta aztán véletlenül megláttam az illetőt és borult minden. Újra vágytam a halálra,hogy akkor már nem fogok rá gondolni,hogy nem árthat újra nekem. Akárhány éves leszek amíg élek soha nem fogom elfelejteni. Nem tudok boldog lenni. Nem akarom sajnáltatni csak magam alatt vagyok
2021. okt. 30. 19:05
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Az a trükk a rossz emlékekkel szemben, hogy másra kell koncentrálni. Szóval ha pl elmész önkéntesnek beteg gyerekeket ápolni, vagy idős embereket gondozni, akkor nem a saját problémáidra figyelsz, hanem másokéra. És ha igazán jól csinálod, akkor a sajátod egy idő után eszedbe se fog jutni. Ne nyírd ki magad, minden dolgos kézre szükség van.
2021. okt. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Eljárok helyekre sportolni mostanában, de pechemre azokra a helyekre jár az is aki ezt tette velem. Esküszöm direkt jön,hogy engem idegesítsen. Így,hogy felejtsek? A jelenléte is felbosszantott annyira,hogy az órák végén már csak újra azt érzem legszívesebben meghalnék. Vagy abbahagyom miatta a sportolást vagy bámulom a rohadt fejét minden alkalommal? Teljesen kétségbe vagyok esve. Nem költözhetek el innen csak miatta.. itt van a családom ☹️
2021. okt. 30. 19:34
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Ha azt látná hogy leszarod hidd el nem bosszantana többé.

Bámuld a rohadt fejét, hárj továbbra is,ne hátrálj meg.

2021. okt. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor is költözz el, ha ennyire felzaklat mindig amikor látod. Még mindig többet fogsz találkozni a családoddal, mintha öngyilkos lennél.

(Ha ennyire extrém dolgot csinált veled, akkor nem lehet feljelenteni, vagy valami?)

2021. okt. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább költözz el.
2021. okt. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Sajnos azért anyagilag nem állok úgy,hogy teljesen elölről kezdjek mindent. Az állásom sem adhatom fel, a házat nem akarom eladni. Ez annyira nehéz
2021. okt. 30. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!