Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hiaba kapok pozitív kritiká....

Hiaba kapok pozitív kritiká. sosem érzem magam jobban tőle. Miert?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Rólam tudni kell, hogy sosem voltam elégedett magammal. Rendszeresen sportolok, egészségesen etkezek, dolgozok, tanulok mellette, el látom az itthoni teendőket is. Viszont úgy érzem, hogy mindenhol maximálisan kell teljesíteni. Ha nem tanulok, nem leszek az ami szeretnék, de egyáltalán azt sem tudom az akarok e lenni, amit tanulok. A mumkahely en szinte szorongok, mindent jól csináljak(természetesen ez a szorongás nem látszik, és többször is elmondtak, hogy tökéletesen végzem a munkam.Porgos vagyok, kreatív, ügyes.) A suliba is kapok pozitív dolgokat. Itthon nem igazán kaptam sosem, mindig ha valami bajom volt, és sikerült rajta túl lépnem, csak annyit kaptam meg, hogy jaj lányom, én is ugyanezt csináltam, ugyanigy éreztem.

Nem várom el, hogy megdicserjenek. Minden egyes napom egy harc,panikbetegkent.Utalom a testem. Nem vagyok sem kovr, sem vékony. Több éve edzek, csak a szorongások miatt nagyon nehéz a koncentráció. Hiába csinálok még mindent, amit megtervezek, hiába érek el kisebb vagy nagyobb célokat, sohasem vagyok magamra büszke. És hiába mondanak pozitívat a külső re, mindig mondom hogy nagyon szarul látja az illeto, vagy csak azért mondja higy jobb kedvem legyen. Egyszerűen csak a negatívat tudom elfogadni magamról. Ha valaki mond valami rosszat, azt egyből elhiszem. Annyira önbizalom hiány os vagyok. Egyáltalán nem vagyok tisztában az ertekeimmel. Hogy lehet ezt fejleszteni?



2021. okt. 31. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak önbizalom hiányos, hanem túlságosan maximalista vagy, túl sokat vársz el magadtól
2021. okt. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ez elég komplex dolog. Idő kell ahhoz, hogy az ember rájöjjön saját maga mire képes, mit szeretne és mit tud megvalósítani. 21 évesen sokan nem érzik jól magukat, hiába dícsérik. 2 típusú ember létezik szerintem. Az egyik, aki tudja magáról, hogy jó, már túlzottan egoista, így kell neki mindig a pozitív kritika, a másik meg akinek jól esik a dícséret, viszont azzal nem halad előre, így kell neki negatív kritika is, mert az jobban fejleszti a megoldó képeségét és abból tud tanulni, fejlődni, különben egyhangú lesz az élete és úgy érzi egy helyben toporog.
2021. okt. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Túl sok mindenre vallalkozol. Lazíts picit van még időd :)
2021. nov. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!