Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az olyan emberek akiknek...

Az olyan emberek akiknek nincs igazi barátjuk hogyan képesek a problémáikat feldolgozni?

Figyelt kérdés

Van rengeteg ember az ismerőseim között, akiknek nincs barátjuk, és ha mondjuk egy részük a szüleivel beszéli meg a dolgokat, másik rész pedig nem igényel semmi társaságot, még akkor is marad nagyon sok ember akinek nincs senkije.

Az is érdekel, hogy ha ők nem találnak maguknak senkit, akkor az hosszú távon lehet rájuk rossz hatással? És ha igen, akkor miféle bajuk lehet?


2008. dec. 12. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
általában lelki eredetű bajok lehetnek,ha az ember túl érzékeny.depressziót szokott okozni,szorongást.
2008. dec. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én tökéletesen meg vagyok barátok nélkül. A problémáimat egyedül oldom meg, egyedül dolgozom fel.

Naplót írok, így valamivel könnyebb. Dalszövegeket írok, énekléssel kiengedem a gőzt. Szeretek egyedül lenni, elmélkedni... ha "nagy válságon" megyek keresztül, mint pld. most, akkor probálom szépen apránként megoldani a helyzetet. Aztán vagy sikerül, vagy nem :) De általában mások problémáival foglalkozom és nem a sajátommal :D

2008. dec. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én olyat is olvastam, h az ember- ha van ha nincs barátja, és hajlamos a pszichés betegségekre- egy másik személyiséget hoz magában létre, ami/aki a fájdalmat jobban birja. Igy könnyebb pillanatnyilag. Egyszerűen nem vesz tudomást problémájairól.


Akinek vna barátja, jó barátja, legalább megbeszéli a problémáját.

2008. dec. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kibeszélni a problémát lehet egy baráttal, de megoldani csak saját maga tudja az ember!
2008. dec. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan emberek is, akik nem szeretik senkivel megbeszélni a problémáikat. A férjem is ilyen. Látom rajta, hogy van valami és nagyon sokszor nem mondja el. Ha valami bántja akkor is próbálja egyedül, magában feldolgozni. Nem panaszkodik, a szüleiről sem beszél, pedig tudom rosszul esik neki, hogy nem foglalkoznak vele, és még az esküvőnkre sem jöttek el. Ha felhozom a témát, hogy beszéljünk róla, mindig eltereli inkább a témát.
2008. dec. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Azt írod, az ismerőseid között sok olyan van, akinek nincs barátja..

Ha már ennyire szíveden viseled a sorsukat, nem lehetne, hogy Te legyél a barátjuk..?:)

csak egy kis közeledés kell hozzájuk, ha magányosak, már ezért is hálásak lesznek.. én tudom..:)

2009. febr. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!