Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok végre boldog...

Miért nem tudok végre boldog lenni?

Figyelt kérdés
Már lassan 10 éve hogy nem vagyok boldog. Nem tudok örülni semminek ,nincs élet célom nincs se barátnőm se barátaim. Nem járok el sehova csak melózni, bár itt sokminden amúgy sincs kocsmázni meg nem megyek mert már nem iszok. Az életem nagy részét a pc játékok teszik ki de ha lenne más megprobálnék bármit. Egyszerűen nem is köt le semmi meg minden unalmas. Nincs kedvem beszélni se senkivel. Mit tegyek ez ellen? Mit kel tennem azért hogy ez megváltozzon és boldog legyek? Probáltam haverkodni eljárni minden de nem megy mert mindenkinek hatalmas elvárásai vannak..
2021. nov. 5. 04:42
 1/7 molnarmarcell21 ***** válasza:
93%

Kutatások egybehangzó állítása szerint a boldogság kulcsa a társas kapcsolatokban keresendő. Barátkozz, házasodj, járj valamilyen közösségbe (vallási, hobbi csoport, önklénteskedés... stb.), a lényeg, hogy kerüld az egyedüllétet.


Tűzz ki életcélokat; elegendőek lehetnek aprók is, amelyekért munkálkodni lehet.


Gondolkodj pozitívan. Egyszerűen csak próbáld meg észrevenni a jó dolgokat és ne a rosszakra koncentrálj.

2021. nov. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gondolom azért vannak olyan tevékenységek, hobbik, amelyek érdekelnek.

Nem tudom barátkozás-haverkodás kapcsán milyen nagy elvárások lehetnek a másik fél részéről, ha tartósan eljárnál téged érdeklő tevékenységekre, előbb-utóbb biztos lennének barátaid.

2021. nov. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a kommenteket, az a baj ahol lakok ez kis város és a melette lévő városok is ugyan ilyenek vagyis nincs semmi olyan ahová menni tudnék jelenleg ismerkedni stb. A haverságban az elvárásoknál olyanra gondoltam mint pl a bulizás.. én egyáltalán nem iszok nem is akarik már ez egy cél volt régen hogy leteszem a cigut piát és ez a bulizás nekem kilőve. Volt hogy elmentem bulizni de mindig eröltetik hogy igyak nekem meg ez nem tetszett.A csajok meg..hát elég sokszor vertek már át és nem nagyon tudok már bízni csajokban főleg mai világban úgy hogy nem vagyok joképű se izmos se magas.
2021. nov. 5. 08:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Jópár fiatal van ezzel úgy, hogy nem szereti az ilyen jellegű bulikat.

Se művelődési házak, se kultúrális intézmények stb a környéken? Bármi ahova el lehetne menni?

Van olyan lehetősége FB-nek hogy környékbeli csoportokat tudsz nézni, mégis hátha van valami érdekes, vagy akár "ismerkedjünk-beszélgessünk" jellegű csoport.

2021. nov. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Senior Séf ***** válasza:
100%
Mindenki a boldogságot keresi, és nem jön rá, hogy az nem máshol keresendő, mint az oda vezető útban. Tehát a haladásban, a fejlődésben az elért célokban. Ha otthon ülsz, és várod, hogy rád nyissa az ajtót, van egy rossz hírem; nem fog megtörténni. Erőltesd meg magad, kelj korábban, menj ki egy félórára a szabadba, ez ad némi dopamint, amit a helytelen táplálkozásoddal kiöltél magadból.
2021. nov. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Önmagadon kívül keresed a boldogságot, boldog párkapcsolathoz/baráti kapcsolathoz azt lenne érdemes elérni, hogy egyedül is jól érezd magad.
2021. nov. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha megtalálom azt ami boldoggá tesz akkor még írni fogok ide
2022. febr. 2. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!