Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikrohamok covid oltás óta?

Pánikrohamok covid oltás óta?

Figyelt kérdés

Régen volt egy pánikbetegségem, pszichoterápiával kezelve lett, nagyon jó irányba ment aztán az életem, 6-7 évig semmi panasz nem volt! Kaptam 2 oltást tavasszal, örültem neki, boldog voltam, dicsekedtem vele, hogy milyen jól müködik. Semmi mellékhatásom nem volt, csak 1 napi karfájás. Most hirdették, hogy ha nem akar az ember kórházba kerülni adassa be a harmadik oltást is. Sorra jöttek a hírek, hogy 2 oltással is fertözödnek az emberek, még a miniszter is elkapta. Gyorsan foglaltam is idöpontot, örültem a lehetöségnek. Mindenkit rábeszéltem a családban, ök is foglaltak idöpontot. Az oltóponton is én nyugtattam az idöseket, hogy milyen jók ezek az oltások, nem lesz semmi bajuk. Ehhez képest megkaptam az oltást és rá 10 perccel ájulási rohanom lett, alig tudtam állni, mint a legrosszabb pánikkor. Söt, állítom hogy régen sem volt ilyen erös rohamom. Megvizsgáltak az orvosok, de elsöre minden rendben van és kaptam beutalót neurológiára. Ha az jó lesz, ad az orvos kardiológiára, ha az is jó fül orr gégészetre és így tovább. Több hetes amúgy a várólista, gondolom mindenhol. Azóta nem tudok kimenni a lakásból, a munkám meg fog szünni. Általánosan is szédülök, de nagyon erös rohamok jönnek ha valahova elmegyek. Ájulás érzés. Olyan vagyok mindig mint aki részeg, dülöngélek.

Valaha meg fogok gyógyulni? Történt valakivel ilyen? Sajnos semmi sem segít. Amikor pánikbeteg voltam, voltak “szigetek” amik segítettek. Pl otthon soha nem volt rohanom vagy ha ott volt valahol az autóm és rohamkor gyorsan kimentem beülni, akkor is jobb lett. Most ezek nem müködnek már!



2021. nov. 5. 08:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Oltas elott beszeltél a dokiddal?
2021. nov. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem lehetett beszélni az orvosommal. Telefont nem veszik hónapok óta, személyesen odamenve az asszisztens elhajtott, hogy kérjek telefonon idöpontot. Telefonáltam újra és újra de senki sem veszi fel.
2021. nov. 5. 08:53
 3/15 anonim ***** válasza:
24%
Akkor hivd fel a pszichiateredet.
2021. nov. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Elő kéne venni a józan paraszti eszüket az embereknek, hogy ha 2 oltás egy fél évig se bír védeni,akkor mégis mire jó ez az egész? Naponta akartok oltogatni?
2021. nov. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Én a természetre bízom

Lesz ami lesz bár én depressziós szorongó vagyok

Eletkedv 0 ez is egy "megoldás"

2021. nov. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Nem kioktatni vagy bántani akarlak távol álljon tőlem de mi a ráknak adattad be a harmadikat is?Tényleg ne haragudj de csak kérdezem hogy miért keresitek magatoknak a bajt?Nem értitek meg hogy magatok alatt vágjátok a fát?

Kell idő mire el fog múlni.Szerintem az oltás előhozott pár dolgot és erről lehet szó.Jobbulást és remélem hogy többet nem adatsz be magadnak mert nem biztos hogy happy lesz a vége

2021. nov. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja és tudom milyen egésznap szédülni és sz@rul lenni.Nekem is volt hasonló problémám de hálisten elmúlt nekem is és eszembe nem jutna ilyen összetákolt vackot beadatni hogy esetleg utána újra előkerüljön ez a probléma.

Én sem tudtam szinte sehova se menni mert annyira szédültem és minden bajom volt.Remélem el fog múlni.Nekem neurológus írt fel annak idején nyugtatót és azzal szinten tudtam tartani a dolgot

2021. nov. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Azért oltattam be magam a 3. oltással mert az elsö 2-töl semmi bajom nem volt és sok hír keringett mostanában, hogy a 2 oltás se elég már ha gyenge valakinek az immunrendszere. Nálunk lakik a súlyos beteg, ágyhoz kötött nagymamám, mi ápoljuk. Nálunk lakik ideiglenesen az autoimmun beteg édesanyám. Az 1 éves fiam mütéten esett át nemrég. Féltem, hogy megfertözhetem öket, mert a munkám miatt amiböl élünk, sokat kell utaznom és emberekkel közvetlen kapcsolatban lennem. Nem magamat féltettem. A párom unokatestvérének 4 éves fia majdnem meghalt covid miatt a kórházban, azóta sem beszél! Anyám élettársa meghalt a vírusban (nem volt oltva). Ezért mentem el.
2021. nov. 5. 18:28
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

Értem én de látod mi lett belőle

Remélem nemsokára jobban leszel

Gondold meg a továbbiakban mit teszel

Sajnálom a 4 évest😪

2021. nov. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%
Nem elképzelhető hogy ezeknek a tényeknek a hatására alakult ki benne újra a pánik?Amiket utoljára leírtál..mert teljesen érthető lenne.
2021. nov. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!