Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kínzó élethű rémálmok gyötörne...

Kínzó élethű rémálmok gyötörnek napok óta, hogyan tudnék megszabadulni tőlük?

Figyelt kérdés

24 éves férfi vagyok. Az egyik már évek óta visszatér, mindig máshogy. Általában azt álmodom, hogy mozog a fogam majd kiesik, valamikor azt, hogy kitörik, de legutóbb azt álmodtam, hogy konkrétan az összes fogam fekete volt és törött, potyogtak kifelé. Undorító és ijesztő volt.


Tegnap előtt azt álmodtam, hogy autóbalesetben meghaltam.


Tegnap pedig azt, hogy próbáltam beszélni, majd kiabálni de semmilyen hang sem jött ki a torkomon.


Hogyan tudnám kiküszöbölni, hogy ne legyenek rémálmaim?



2021. nov. 6. 01:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Szedsz valami ártalmatlannak gondolt gyógyszert?
2021. nov. 6. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
diklofenákot szedtem izületi gyulladásra, de 3 hete abbahagytam, mert elmúlt a gyulladás
2021. nov. 6. 02:20
 3/8 anonim ***** válasza:
24 évesen mitől volt ízületi gyulladásod???
2021. nov. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bechterew kór
2021. nov. 6. 02:44
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Bár nem tipikus mellékhatás és nagyon ritka, azért felsorolja:


"Pszichiátriai kórképek

Nagyon ritka: tudatzavar, álmatlanság, ingerlékenység, pszichotikus reakciók, depresszió, szorongás, rémálmok."


Én eddig ilyen valóságos lidércálmot csak gyógyszerszedés alatt tapasztaltam. (Más jellegű gyógyszer volt: egyik Valeriana, másik Noacid)

Én azt gondolom, el fog ez nálad múlni, remélhetőleg most egy ideig nem lesz szükséged a gyógyszerre. Biztos van ezeknek hossztáv hatása is, úgyhogy én a helyedben kerülnék most minenféle gyógyszert.

2021. nov. 6. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Erős meggyőződésem hogy a táplálkozásoddal van gond.

Mivel nem ismerlek, többféle eset lehetséges. Erre gondolok:

Túl későn eszel és egészségtelen ételeket, esetleg túl sokat is.

Erre utalhat az is, hogy a fogaiddal kapcsolatban (is) álmodtál.

(A tudatalattid tovább dolgozik éjjel is.)


Javaslom, hogy lefekvés előtt az utolsó 4 órában már abszolút ne egyél, SEMMIT. Napközben is próbálj egyszerű, természetes ételeket fogyasztani.

2021. nov. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 nálam is akkor voltak rémálmok(bár már régóta nincs), mikor későn ettem nehéz kajákat. Lefekvés előtt 2-3 órával nem ajánlott enni.


De amúgy szerintem ez inkább a gyógyszer mellékhatása, ahogy írták.

2021. nov. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi🤟🏻
2021. nov. 6. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!