Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Próbáltatok pszichés betegségr...

Próbáltatok pszichés betegségre táplálékkiegészítőt, vitamint szedni? Milyen tapasztalatotok volt? Segített valamelyik? Ha igen, akkor miben?

Figyelt kérdés

2021. nov. 6. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon sokat segített a

Probiotikum többéves szorongás T szüntette meg a depressziós tünetek is mérséklődött

Nekem nagyon bejött a Protexin balance próbáld meg nekem 3 hét után egyszerűen sokkal jobb volt 2x1 szedjel legalább 2 hónapig igaz hogy 5 ezer forint de egy próbát megerhet

Írják is szorongás stresszt helyzetben érdemes szedni

Remélem hogy valamit segítettem jobbulást

2021. nov. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A D-vitamin, a B12 és a magnézium hiány mind tud depressziós/szorongós tüneteket produkálni. Ha ilyenek miatt van problémád (akkor is ha nem tudsz róla), akkor sokat tudnak segíteni. Ezen felül a probiotikum tud segíteni, ha gyomor gyulladásod van ami miatt nem szívódnak fel a fentebb említett vitaminok/ásványi anyagok.


Ha esetleg van pajzsmirigy problémád (ha még nem is működik alul, de mondjuk nem olyan jól) akkor annak segít egy kis szelén (vigyázni kell, hogy nem szabad túl adagolni, de ha követed a dobozra írtakat, akkor nem kéne, hogy baj legyen).


Amúgy a magnéziumot azért is érdemes szedni, mert ha stresszes időszakot élsz, akkor gyorsabban kimegy a testedből. Sok sikert!

2021. nov. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1/2

Ezt örömmel hallom. Más problémára nemrég kezdtem Protexin prob. másik termékét szedni.


2/2

Nem tudom, h van-e vitaminhiányom. Télen úgy tudom, h D vitamin hiánya mindenkinek lesz.

Magnézium nekem hasmenést okoz.

Szerintem nem vitaminhiány okozza a betegségem, de ha az is van, ronthat rajta.

2021. nov. 6. 18:15
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Az 1 és vagyok nekem nem volt

Gyomor és bélrendszeri panaszaim de olvastam hogy a bélflóra egyensúlya szerepet játszik a szorongás pánik érzet kialakulásában tettem egy próbát és már 3 hónapja sokkal jobban vagyok bár Meg mindig szedem pánikbetegség em rohamom sosem volt lehet hogy azt nem szünteti meg de én 3-4 évig nagyon sokat szorongtam reggeltől estig mindennap

Semmi nem mulasztotta el csak ez ezért ajánlom .több félét

Szedtem de csak ez hatott

Persze ez személy függő is lehet

Mégegyszer jobbulást kívánok

2021. nov. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, nem feltétlenül az okozza, de tud rajta rontani.


Én pajzsmirigyes vagyok, és B12 meg D vitamin hiányos jelenleg, és erősen érzem a változást a 6 hónappal ezelőtti állapothoz, amikor még rendben voltam. Nem mondom, hogy nem kell mentálisan is rádolgoznom, de erősen érzem, hogy a vitamin hiány is rádolgozott a dologra.


Őszinte leszek, mindenkinek más. Pl 1-esnek a bélflórája borult fel, ami szintén nagyon sok mindent ki tud készíteni, mégiscsak központi szervről van szó...


De pl inzulin probléma vagy cukor betegség is okozhat szorongást. Szóval az a baj, hogy nagyon sok gyakori betegségnek a jelensége az ugyanaz, mint a "modern ember baja" vagyis stressz/szorongás/depresszió és érdemes kizárni, hogy mikor melyik van épp


De remélem találsz bármi segítséget, ha egy picit is

2021. nov. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Most többfélét is próbálok. Pl D3 hiánya mindenkinek van tél végére. Ezt mindenkinek érdemes pótolni.


Néhány orvos szerint olyan is lehet, h antidepire nem reagáló beteg vitamin, ásványi anyag pótlás után reagál rá, vagy fokozza a hatást.


Gyógyszer és terápia mellett próbálom ezeket.

2021. nov. 6. 21:50
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én szorongásra szedtem B vitamin komplexet és magnéziumot.
2021. nov. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Milgammát szedtem 3 hónapig. Kicsit segített. Érdemes kipróbálni a többiek által javasolt dolgokat is. Nem gyógyultam ki a szorongásos állapotomból viszont, a legapróbb javulást is értékelni tudom😊.
2021. nov. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ez még eszembe sem jutott. Fontolóra veszem. Köszi a tippet! :-)
2021. nov. 7. 21:30
 10/12 A kérdező kommentje:
Többieknek is köszönöm a tapasztalatmegosztást! :-)
2021. nov. 7. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!