Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szedett gyógyszerekből...

A szedett gyógyszerekből lehet következtetni a betegségemre? Kétféle antipszichotikumot szedek( többek között)

Figyelt kérdés
Olanzapint ( 20 mg) és ripedont( 6mg) szedek és kicsit aggódok, mert a gyógyszerismertetőn az van hogy skizofréniára van meg bipolárisra adják. Nekem borderline személyiségzavarom van és bár rá van írva a skizofrénia is a lapomra, az orvosom azt mondta, az nincs nekem( bár egyszer elszólta magát, mikor küldött egy terápiás intézetbe hogy olyan helyet keres, ahol nemcsak szem.zavarosokat kezelnek, hanem skizofréneket is)

2021. nov. 7. 09:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen tüneteid voltak?


Ezek hatalmas adagok. Borderline zavarra nem szoktak ennyit felírni. Arra gyakran egyáltalán nem írnak fel gyógyszert.

2021. nov. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Honnan lehet tudni, hogy ezek nagy adagok? Még szedek mellé 3 szor 1 mg xanax SR- t meg este egy lendormint.

Az ambuláns lapom szerint hallucinálok, téveszméim vannak, mikromán tendenciák, szorongás, feszültség stb.

2021. nov. 7. 15:36
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Olanzapinból a max adag 20 mg.


Ripedonnál tudom, hogy ez nagy adag. Nem tudom, h mennyi a max.


2 AP-t csak végső esetben adnak.


Halu, téveszme skizofréniára utal.

2021. nov. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ripedont borderline-ra biztos nem adnak, ha csak előtte nem próbáltatták végig az összes antipszichót, bár én még akkor se hallottam ilyet. Mivel nálad az Olanzapin működik, más miatt kellett egy másik antipszichotikum.
2021. nov. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Olanzapinnal kezdte aztán kb.2 hónap után beállította a ripedont is. És mindkettőnek emelte az adagját apránként. Azt olvastam, hogy személyiségzavarra is adnak antipszichotikumot. Vagy kettőt egyszerre nem szoktak?
2021. nov. 7. 16:37
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Adnak néha, de többnyire kis adagot (pl 5 mg Olanzapin), 2 félét nem szoktak.


Bipolra szedtem az 5 mg-os felét. Borderre (amíg nem volt bipolos tünetem) évekig semmilyen gyógyszert nem kaptam.

2021. nov. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Akkor ez nem jó hír. Más bajra gyanakodhat akkor a doki, nem a borderline- ra. Csak tudnám mért nem őszinte velem.
2021. nov. 7. 17:25
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is érthetetlen, hogy miért nem magyarázza el, hogy mit és mire ad.


Borderline zavarnak nem tünete a hallucináció, téveszme. A betegek egy kis részének nagyon ritkán lehetséges pár órás vagy pár napos pszichózisa. Többnyire csak paranoid gondolat. Ennyi fér bele.


A gyógyszeteid hallucinációra és téveszmére hatnak. Borderes pszichózisra nem kell ennyi.

2021. nov. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Általában szélsőséges érzelmi állapotra, dühkitörésre vagy szorongásra írják border zavarra. Ha egyáltalán kell gyógyszer.
2021. nov. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nekem nincsenek dühkitöréseim soha. Csak szorongás.

Arról vita van köztünk, hogy amit tapasztalok, az hallucináció e. Mindenesetre még ennyi gyógyszer sem mulasztotta el ezeket a tapasztalásokat, csak jobb lett valamivel hónapok alatt.

2021. nov. 7. 18:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!