Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi értelme van az életnek?

Mi értelme van az életnek?

Figyelt kérdés
Semmi értelme már az életemnek, képtelen vagyok boldog lenni. Hogyan lehet így folytatni az életet?

2021. nov. 7. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
116-123 ezt a telefonszámot hívd fel, nem kell előhívó.
2021. nov. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pasi vagy ugye?
2021. nov. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért?
2021. nov. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát úgy leszel boldog, ha értelmet találsz neki. Sajnos nincs egyszerűbb út. Találni kell valamit. Addig is eltudsz menni pszichológushoz, hogy legyen mit várni legalább.
2021. nov. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
19:30 lány vagyok
2021. nov. 7. 19:45
 6/11 anonim ***** válasza:
5-ös:Az oké de nem ezt kérdeztem. Mi történt ami miatt rosszul érzed magadat?
2021. nov. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

19:52 Az előtted levő kérdezte, bocsi

Nem tudom még én sem, egyszerűen nincs kedvem élni, nincs semmihez sem kedvem

2021. nov. 7. 19:58
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk megértem mert nekem sincs. Túl sérült vagyok
2021. nov. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Találni mindig valamit amibe ideig-óráig belefeledkezhetsz. Munka (legyen az egy egész karrier vagy csak az a 2 óra ami alatt rendberakod a kiskertet), család (de legalább egy ember akit szeretsz), szórakozás (ahol végképp nem kell gondolkodni).

Boldognak lenni tehát csak ideig-óráig lehet. Minden egyes ember impulzusról impulzusra él, azt az időintervallumot meg amit nem tölthet benne, kiböjtöli szépen. Nekünk, mentális betegeknek ez a fajta böjt megy borzasztó nehezen - nem azért, valamelyikünk az élménynek számító valamiken is csak igyekszik túl lenni.

Az a tanácsom, próbálj keresni dolgokat amikbe belefeledkezhetsz, közben mindig lebegjen valamilyen cél előtted - legyen az akár a mai vacsora megfőzése. Nem vagy egyedül. Ezzel élek én is nap mint nap, ha pedig beszélgetni szeretnél még róla, privátban elérsz.

2021. nov. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
16:47 igen, nekem is így telnek a mindennapjaim csak valami gond van a memóriámmal is mert semmire nem tudok odafigyelni, koncentrálni s nem emlékszem semmire az életemből amióta ez elkezdódött és nem is tudom.. kibírhatatlan érzés.
2021. nov. 8. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!