Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepi kedély javítò is?

Az antidepi kedély javítò is?

Figyelt kérdés

4 hete szedek antidepresszánst. Az első héten nagyon fel erősítette a tüneteim, majd a második héten teljesen jòl éreztem magam, úgy éreztem vissza kaptam a régi életemet, nem szorongtam, nevettem, boldog voltam. Mondtam is a pszichiáteremnek hogy el sem hiszem. Aztán a harmadik héten ez alább hagyott. Majd most a 4-5 hét között mintha megszűnt volna a szorongás , de közben belülről érzem hogy valami nem okés de a gyògyszer ugye féken tart. De sokszor előjönnek ilyen bizar gondolatok hogy én miért vagyok én? Meg hogy nehogy megbolonduljak, vagy a diliházba kössek ki. Pedig közben tudom hogy normális vagyok és ez nem következhet be de valamiért még is sokszor gyötörnek ezek a gondolatok. Valamint sokszor üresnek érzem magam, nincs kedvem, csak úgy elvagyok.

Az antidepinek nem kellene kedély javítòként is hatnia? Szerintetek normális ez az ingadozás a 4-5 héten?



2021. nov. 8. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Normális néha az ingadozás. Na parázz pár nap, és elmúlik ;)
2021. nov. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*ne
2021. nov. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtál!!!! Ezer hála neked most megnyugodtam :)

Te is szedtél/szedel antidepresszánst?

2021. nov. 8. 14:30
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Aha én is szedtem régebben, viszont már abba hagytam :)
2021. nov. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát sztem jókedvet nem nagyon lehet elérni vele csak a borzasztóan rossz állapotot lehet kicsit jobbá tenni én is ürességet érzek elmúltak a sirasi rohamok fedig férfi vagyok csak sokáig én sem szeretem szedni mert a szexuális élményt libidot

Hazavagja a scippa biztos

Már 4 szer meg próbáltam

Mindig ugyanaz a mellékhatása

Sokan írják ezt

Jobbulást

2021. nov. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem hogy te miòta szeded? Én ugyan azt szedem csak escitalopram a neve de ugyan az a hatòanyaga mint a scippának.

Neked mennyi idő kellett mire beállt?

2021. nov. 8. 14:39
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Az antidepresszáns nem lesz megoldás. Olvastam róla sokat, általában a placebóval ugyanazt a hatást érték el, ráadásul igen nehéz lesz leállni róla, ha végleg el akarod hagyni. A felületes tünetkezelés sosem megoldás. Tudom, le fognak pontozni, meg tudom, nem ezt akartad hallani, de kérlek olvasgass te is utána. A hirtelen javulás valószínűleg azért volt, mert a tested tudta, hogy most javulnia kell, és te magad dobtál a hangulatodon, majd ezt nem tudtad fenntartani. Ráadásul a gyógyszernek millió mellékhatása lehet, többek között a felerősödő öngyilkos gondolatok, a hízás, étvágyváltozás, fáradékonyság, rémálmok stb.


Olvass utána a sáfránynak, a sportnak stb-nek, mert a gyógyszer mindig csak félmegoldás lesz, és az sem sokáig.


És kitartást. Bármit érzel, az mind a fejedben van, azaz te irányítod. Szóval csak akkor lesz vége, ha megerősödsz, és nem hagyod többé, hogy bizonyos gondolatok tönkretegyenek. Hosszú folyamat, de nekem is sikerült, és neked is fog, csak akarni kell, és nem hagyni neki.

2021. nov. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm hogy írtál.

2 éve vagyok pánikbeteg. Ugyan így gondolkoztam ahogyan te, teljesen megvetettem még azt is aki gyògyszert szed. Tudtam hogy nem megoldás, ezért 2 éven át szenvedtem. Odáig fajultak a dolgok hogy már a vonatra sem tudtam felszállni ezért nem tudtam bejárni dolgozni. Ekkor éreztem hogy már nagy a baj és nem akarom hogy az állásomba kerüljön. Pròbálkoztam pszichològussal de nem ment. Ideig òraig segített aztán már élni sem volt kedvem, minden nap sírtam a saját nyomoromon. Idegbeteg voltam a szeretteimmel is. Teljesen elvette az életem a pánik és a szorongás. Pròbálkoztam én mindennel, sport, könyvek, gyògynövények de eggyik sem hozott megoldást. Ekkor már tudtam hogy nem mehet így tovább gyògyszer kell. De iszonyat nehezen szántam rá magam. Viszont nem bánom egy percig sem ha még nem is vagyok tökéletesen most sem, az akkori állapotomhoz képest sokkal de sokkal jobban vagyok. Egyébként abban viszont van valami amit mondassz hogy az első két hétben valòban be beszélhettem magamnak hogy már is meggyògyultam majd nem tudtam fent tartani ezt az állapotot. Viszont nem szeretném életem végéig szedni és tudom hogy nehéz lessz lejönni ròlla de legalább most tudom élni az életem.

2021. nov. 8. 16:14
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
Szia, én 9 éve szedek Citalopramot. Ha már a munkaképességedre megy rá a pszichés probléma, szerintem a gyógyszer megoldás lehet. Én szorongásra szedem. Utcán, tömegben gyengének éreztem magam, a szorongás miatt puffadtam ebéd után a munkahelyemen. Ezeket megszüntette. Mellékhatása, hogy fáradékonyabb vagyok. De nekem amúgy is alacsony a vérnyomásom, és a szívverésszámom. Összevetve az előnyeit és a hátrányait, én a gyógyszerszedést választottam.
2021. nov. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
9 vagyok, még annyit, hogy én is sokáig ellene voltam a gyógyszereknek, 30 éves korom óta szedem. Sok évnyi szenvedést megspórolhattam volna, ha hamarabb tudom, hogy tényleg segít a gyógyszer.
2021. nov. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!