Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Schizoprenia simplex-szel...

Schizoprenia simplex-szel hogy gyógyuljon meg a beteg?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm az, többször próbált gyógyszereket, de hatástalanok voltak. Nem csinál semmit, nincsenek céljai.

Ha neked ilyen betegséged van, hogy jöttél rendbe?



2021. nov. 11. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A skizofrénia nem gyógyítható, csak kezelhető, megfelelő gyógyszerrel tünetmentes lehet az ismerősöd.
2021. nov. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt eddig is tudtam... gyógyítható, kezelhető, mindegy.
2021. nov. 11. 16:45
 3/10 A kérdező kommentje:
Mellesleg előfordult már gyógyulás, természeti népeknél, vagy egyes kísérletekkel.
2021. nov. 11. 16:45
 4/10 anonim ***** válasza:
A skizofrének 10-15%-nak egyetlen pszichotikus epizódja van. Ez áll a kezelési protokollban is.
2021. nov. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem terápiával kellene célt keresni, örömteli dolgokat keresni stb.


Milyen tünetei vannak?

2021. nov. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem gyógyítható. Megfelelő gyógyszerekkel tünetmentesen tud élni.
2021. nov. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A negatív tünetekre (pl érzelmi elsivárosodás, magába zárkózás, passzivitás stb) nem vagy nem eléggé jól hat a gyógyszer.


Sajnos ugyanezek a tünetek gyógyszerek mellékhatása is lehet.

2021. nov. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
5, nincsenek céljai, késztetései, akarata, ki sem mozdul a lakásból, szorong az emberek között, érzelmileg tompa, passzív, stb.
2021. nov. 12. 14:04
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is skizofrén vagyok, úgy érzem szerencsés vagyok, mert a gyógyszerrel teljesen elmúltak a pozitív tüneteim. A negatív tünetek valamennyire megvannak, de a betegség előtt se voltam túl szociális. Én is szorongok emberek között de már hozzászoktam. Nagyon sok múlik azon az ember családja hogyan áll az emberhez és a barátai. Nekem elfogadták és figyelnek rám. A külvilág előtt teljesen titkolom a betegséget, kirekesztik akinek ilyen betegsége van, félnek tőle. Tudom van akinek nem segít a gyógyszer, igy sajnos nem sok öröme lesz az életben.
2021. nov. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Támogató közösség segíthet. Pl önsegítő csoport.
2021. nov. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!