Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax (sima, nem SR) szedéséne...

Xanax (sima, nem SR) szedésének milyen hosszútávú negatív hatásai vannak?

Figyelt kérdés
3 éve szedem a Xanaxot, este 2x0,5 grammot. Ha nincs a gyógyszertárban, akkor Frontint adnak helyette, de ez nem számít, alprazolam hatóanyagú mindkettő, nagyjából ugyanaz. Előreláthatóan egész életemben szedni fogom majd. Körülbelül mennyi időn belül és milyen formában fognak jelentkezni a hosszútávú következményei, és melyek azok? Sokan elbutulásnak mondják egyébként.

2021. nov. 12. 10:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom számít-e, de azért leírom, 31 vagyok, nő.
2021. nov. 12. 11:00
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem kéne elhatározni, hogy egész életedben szedni fogod, mért kéne? A szorongás pszichoterápiával kezelhető. Olyan élethelyzetbe kell kerülnöd, amelyikben már nem szorongsz.
2021. nov. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

[link]


Ez elég jól megfogalmazza. Most a én generációmban elég menő a nyuktatókkal szétcsapni magad, nem egy barátom került miatta korházba volt aki halucinál miatta azért hagyta abba. Van egy ismerősöm aki herioninozott és xanazozott is párhuzamosan, a hernyorót letudta rakni, a xanax miatt mainapig orvoshoz jár és többször is vissza esett. Persze ezek szélsőséges esetek. Szerintem bekellene tiltani. De van olyan példám is, hogy nagyszüleim több mint 30 éve szednek nyuktatót és hála Istennek semmi bajuk.

2021. nov. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kell ám egy névtelen és forrás nélküli blognak mindent elhinni! Tudod, 3-as, attól, hogy valami az interneten megjelenik, még nem biztos, hogy igaz!

És a nyuGtató g-vel van. Tudod, a szótő a nyugszik, pont, mint a nyugodt szóban.

2021. nov. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Xanax az eredeti szer, a Frontin generikum. Én több mint 10 éve szedem 4mg-al alváshoz. Anélkül nem megy. Mellékhatást nem érzek, pedig ez már elég magas mg.
2021. nov. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Grimfox ***** válasza:
90%
Nekem a rövid, és hosszútávú memóriám is megsínylette a xanaxot, bár én 3x1mg-ot szedtem majd 2 évig. Ez vagy 13 éve volt, de nem állt helyre. Gondolom tartósnak lehet tekinteni a hatást. Vannak más maradandó változások is, de ezt nem tudom megmondani, hogy az alapproblémámból fakadnak e, vagy a gyógyszertől alakultak ki.
2021. nov. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3as vagyok elnézést a helyesírási hibáért. Ne hallgas rám én sosem szedtem nyugtatót úgy hogy nincsenek tapasztalataim a hatásairól, más emberek tapasztalatait tudom felhozni. Szerintem ember függő, hogy milyen kártékony hatása lesz, mint a cigitől sem mindenkinek lesz tüdőrákja. Újra kiemelem ez az én véleményem és névtelenűl írom ezt mint bárki más, mindenki annak hisz akinek akar.


20 éves anomnim gyíkember.

2021. nov. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Tegnap írtam pont ki egy kérdést erről.


Kb. 10 éve szedem napi 1,5mg-ot, most 29F vagyok. Memóriámon rettentően észrevehető. Abban reménykedem, komolyabb fizikális gondokat nem okoz. Semmi komolyabb dolgot nem bírok kitanulni, akármennyire akarom és szeretném, mert olyan a memóriám mint egy darab sz*r, még a 30-at se értem el, és nem tudok új dolgokat elsajátítani, amikor meglenne az igényem rá... Lassan már ott tartok az értelmi fogyatékosokhoz besorolhatnának.


Voltak periódusok, amikor visszavettem, aztán visszatértem mindig, mert rá vagyok kényszerülve az otthonlakásra szülőknél, és ez nagyon odavág az idegeimnek, mert nagyon rosszul érzem magam itthon, ezért néha a gyógyszerhez menekülök újra.


Nem tudom, hogy képes leszek-e e saját, önálló életet kezdeni, én szeretném, de nem látom a kiutat. Mindenesetre belátom, hogy az én hibám lesz, ha így maradok.

2021. nov. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!