Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antipszichotikum káros nagyon?

Az antipszichotikum káros nagyon?

Figyelt kérdés

Próbáltam 2 pszichiátert is lebeszélni, h ne adjon nekem. Antipszichotikumot csak antidepresszánst, de azt mondta, h nekem azt is kell szedni, mert nem csak sima depressziom van, hanem kattogok és feszült vok sokszor.

Mi a véleményetek?



2021. nov. 13. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
A pszichiáter jobban ért hozzá mint te. Rengetegen szednek antipszichotikumot. Pl. bipoláris zavarnál alap, hogy azt írják fel először.
2021. nov. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

Mi a diagnózisod?


2/2

Nem minden orvos kap pénzt a felírt gyógyszerek után. Az enyém biztos, h nem.

Minden alkalommal el tudtam hagyni a gyógyszereket, amikor az állapotom engedte a gyógyszermentességet.

Bipolnál sem alap az antipszichó. Néha elég a hangulatstabilizáló is. Pl Tegretol, Lítium, Lamolep, Depakin Chrono

Skizoaffektívnél is előfordulhat, hogy nem kell folyamatosan.

Skizóknak akutban szinte mindig kell, de vannak olyan orvosok, akik nekik is leállítják, ha úgy ítélik meg, hogy nem túl kockázatos.

Nem minden gyógyszer okoz függőséget.

Nem káros nagyon. Mellékhatás lehet zavaró, főleg nagyobb adagoknál. Nyugtató hatású antipszichóknál álmosság, étvágy fokozása a jellemző (Pl Olanzapin, Kvetiapin) A többinél remegés, szorongás fokozódása (pl Abilify, Reagila)

2021. nov. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

2/2

Sosem maradt el a menstruációm, érzelmileg nem lettem sivár, libidóm nem váltotott, májam, vesém jól van.

Labor kell időnként, ha panaszt okoz, akkor jelezni, le lehet ilyenkor cserélni.

Nem vagyok gyógyszerpárti, csak akkor, ha terápiával nem kezelhető a betegség vagy olyan szenvedést okoz, ami miatt nem jó hónapokat, éveket várni, míg hat a terápia.

2021. nov. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem 3 hónapig kimaradt a menstruációm, amikor a kwentiaxot szedtem.

Most lepolexet kaptam.

2021. nov. 13. 21:14
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

Ilyen előfordulhat, de ezek nem visszafordíthatatlan károk. Azok nagyon ritkák.


Mi a diagnózisod?


Leponexet skizofréniára és néha bipol dwpresszióra adnak. Sima depire nem szoktak.

2021. nov. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
31%
Minek mész orvoshoz, ha okosabb vagy nála?
2021. nov. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!