Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Esetleg valaki aki eddig sem...

Esetleg valaki aki eddig sem játszott, ezután sem fog, hogyan töltitek a délutánotok?

Figyelt kérdés

Ebben az évben lettem 11.-es, ez azt jelentette, hogy el kellett kezdenem tanulni. Eddig kb. 0 erőfeszítéssel tartottam a 4-es átlagot, de most 11.-ben kezd elég sűrű lenni a tananyag.

Eldöntöttem, hogy felhagyok a videojátékokkal, mert eddig elég sok időmet vitte el délutánonként.(2-4 óra) De egy nap után olyan koncentrációs zavar tört rám, hogy csak a játékra meg az evésre tudtam gondolni. (soha a büdös életbe nem éreztem még ilyet) Olyan alapszintű házi feladat írásra nem bírtam rávenni magam, ami eddig félálomban is simán ment.

Az első kérdésem az, hogy akkor most mit kezdjek az esetleges szabadidőmmel, ha nem játszok.

A második az volt, hogy hogy a fenébe tanuljak 30 percnél többet, anélkül hogy agyfszt kapjak,

a harmadik pedig az, hogy miért töltöm vissza a játékokat, ha akkor még jobban ment minden.

Elég sokat keresgéltem a neten, de sehol sem találtam olyan megoldást, ami nem kerül óránként 8-10k-ba (pszihológus), vagy ami nem arról ír, hogy "a videojátékok veszélyesek úristen!!!!!4!4"

Van valakinek ötlete esetleg, hogy hogyan építsem fel a napjaimat, délutánjaimat, úgy hogy ne legyen helye játéknak, esetleg valami hobbi ötlet játék helyett?



17/f



2021. nov. 14. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
De mièrt akarod mindenáron abbahagyni? Miért nem csak csökkented az időt? Mondjuk először tanulsz, aztán meg ha van időd, játszhatsz is.
2021. nov. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet kialakult függőség nálad, úgyhogy próbáld meg apránként csökkenteni a mennyiséget. Illetve ha semmivel sem tudod kitölteni az idődet, akkor tök fölösleges feladni a játékokat, ha semmit nem nyersz vele.

Szerintem tanulj annyit amennyire szükséged van, kereshetsz valami hobbit/sportot, ha szeretnéd és ami szabadidőd marad, azt nyugodtan töltheted a játékokkal.

2021. nov. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az történik most, hogy idő mire áttudod magad szoktatni újfajta életre. Ami jó hír, hogy ha leszoksz a játékról akkor a normál élet dolgai simán kitölthetik ezt az űrt. szóval az ahogy magadat fejleszted intézed a dolgaid stb.


A tanulás is egy tök tág terem lehet csomóféleképpen. Szerintem pl az segíthet ha tudod miért tanulsz, meg ha érdekel. Lehet valami hosszabbtvávú életkép pl segítene. És akkor nem annyra érdekes részek is értelmet nyernének. Ahogy egy játékban is lehetnek nem annyira jó ismétlődő dolgok, meg lehet nehéz. Csak az ember akar tovább menni és ezért tudja, hogy ezt meg kell oldani, addig kell gyekorolni amíg menni fog. Itt is ilyesmit kellene.


Szerintem a jó irány az, hogy nem szabadidőben és tanulásban gondolkodsz. Szóval nem osztod így ketté. Hanem csak egyféle idő legyen és akkor csináld azt amit akarsz. És ha elfáradsz pihenj. Szóval a rendes életedből építs valamit.

2021. nov. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!