Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire abnormális ez egy...

Mennyire abnormális ez egy felnőtt férfitól?

Figyelt kérdés
Lassan 26 éves férfi abnormális viselkedése, hogy rendszeresen fotózza/videózza a környezetét. Ha otthon van, akkor zárt ablakon kifele, ha úton van akkor pedig menet közben sétálva vagy olykor megállva csinálja mindezt. Számomra nem lenne irritáló, de azonban aggasztó, hogy nagyon sokszor csinálja és mindig ugyanazt. Ha a vasútállomáson vagyunk, akkor azt. Ha az úton megyünk, akkor azt. De semmi különleges sincs abban, hogy a kismilliószor megtett távokat, helyeket örökíti meg! Abban meg logika nincs, hogy miért teszi ezt meg minden alkalommal, miközben minden változatlan, hiszen egy koszos város vasútállomása ugyanolyan marad ha 1-2 hónappal később mész oda még akkor is! Kérdem én: Mi okból csinálhatja ezt? Nem embereket vesz fel, félreértés ne essék! De egy olyan helyen élünk amit utálunk, mi okból fotózgatná állandóan ezt a pöcegödröt? Nem értem! Rászólok akkor megsértődik! Felnőtt ember ilyet nem csinál!!

2021. nov. 14. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyára érez valami kényszert erre a tevékenységre, a kérdés inkább az, hogy van-e ennek valami racionális eleme, oka, vagy pedig csupán értelem nélküli belső kényszer. Persze, ha ez nem veszés sem őrá, sem a környezetére, akkor ártalmatlan bolondériának is minősíthető.
2021. nov. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyebet nem szeretnék megosztani róla hiszen családtagom, még ha így inkognitóban beszélgetünk se osztanék meg más információt róla. Helyes felnőtt férfi, akinek van esze, kiválóan ért angolul és nem mellesleg remek műszaki beállítottsággal van megáldva! De van egy kis zavar a rendszerben nála. Nehéz eset is. Nem akarom őt megváltoztatni, de azért inkább a barátnőjét fotózgathatná ha lenne, mintsem az unalmas mindennapokat. Engem a nők, pénz és célok elérése, ruházkodás stb-stb foglalkoztat, őt nem. Nem vásárol magának ruhát, még csak nem is dolgozik. De nem is keres!! Ennek már 1.5 éve!! Eléggé különbözök tőle, de fiatalabbként mindig én leszek a hülye gyerek.
2021. nov. 14. 15:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdezed meg tőle, hogy miért csinálja? Ne szólj rá, kérdezd meg, hogy "te figyelj öreg, amúgy miért videózol le mindent magad körül?"
2021. nov. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Esélytelen. Mint mondtam nehéz eset. Borzasztó természete van. Hiába kérdezném, nem mondaná meg. Azt is eltitkolja előlünk, hogy mennyi pénze van. Én totál ellentéte vagyok, nem titkolózom hanem inkább dicsekszem, persze nem rossz értelemben. A család az család, nem idegenek, ezért sem értem! Valamint az is kérdőjel számomra, hogy befélti a számítógépét és a telefonját is. Utóbbit megértem, de azt hogy mit csinálhat azon a gépen, hogy ahhoz halandó ember hozzá nem érhet, azt végképp nem tudom felfogni. Ebben is totál ellentétem. Ha neki kell a mobilom vagy a gépem, akkor használhatja nyugodtan. Sajnos az, hogy egy családtagom nem avat be ilyesfajta dolgokba az számomra felfoghatatlan és szomorú, mintha nem is egyforma vér folyna az ereinkben.
2021. nov. 14. 18:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján elég egyértelműen zárkózott, introvertált ember. Magának való, el van egyedül, nem vágyik társaságra, nem akarja megosztani a gondolatait a világgal - legalábbis veled nem. Úgy tűnik, te nagyon másmilyen vagy, máshogyan élsz és működsz, ezért nem érted meg őt. Már a kérdésed is támadó. A normális egy baromira szubjektív dolog. Normális az, amit én annak gondolok, abnormális minden más, ami nem fér bele az általam definiált normalitásba, mert én vagyok a normális, aki megmondja, mi a normális. De te még csak nem is azt kérdezed, hogy ő mennyire normális, hanem kijelented, hogy ő nem normális és azt kérdezed, mennyire abnormális.

Ha te így viszonyulsz hozzá, akkor persze, hogy nem nyílik meg előtted, hiszen ismer téged és tudja, hogy ítélkeznél felette, ahogy most is teszed anélkül, hogy jobban ismernéd a belső világát. Tudja, hogy nem megérteni akarnád az ő világát, ahogy valószínűleg sosem próbáltad megérteni, hogy mit miért csinál, csak vitattad, hogy nem úgy kell csinálni, ahogyan ő csinálja, anélkül, hogy bármit tudnál is róla, mit miért csinál. Felhatalmazva érzed magad, hogy mindent jobban tudj, csak mert te máshogyan csinálod és azt várod, hogy ő is úgy csinálja. Okkal gondolja, hogy amikor érdeklődést színlelsz iránta, valójában csak információt akarsz szerezni róla, amit aztán ellene használnál fel, hogy kibeszéld - ahogy most is teszed itt is és nyilván máshol is. Ő jól el van egyedül a saját világában es nem érdekli a véleményed. Ő tudja, hogy mit miért csinál és nincs rá szüksége, hogy olyan legyen, mint te. Nem is akar olyan lenni, ezért nem is érdekli, hogy szerinted neki hogyan kéne élnie. Honnan tudnád, hogy neki jó-e így, vagy akar-e változtatni bármin, hiszen nem ismered őt és nem érted őt meg. Miből gondolod, hogy neki bármivel jobb lenne az élete, ha úgy csinálna a dolgokat, mint mondod ahelyett, ahogyan csinálja? Neki most jó és te ezen akarnál változtatni. Miért kéne ezt neki akarnia?


Egyébként, amiket leírtál lehetnek normális dolgok és abnormálisak is. Attól, hogy te nem látsz semmi érdekeset az élőhelyetekben, ő még láthat. Lehet, hogy elképesztően zseniális művész a srác, amiből akar sokkal több pénze is lehet, mint nektek, talán ezért sem osztja meg veletek. Csak mivel ti úgysem értitek meg, előttetek nem mutatja. Lehet, hogy azért nem hagyja, hogy a telefonját és számítógépét piszkáljátok, mert nem akarja, hogy megtudjátok milyenek is azok a képek, kik azok, akikkel beszélget róla és kik azok, akik megértik őt, míg ti nem. Persze egyáltalán nem biztos, hogy így van. De annyi biztos, hogy te nem érted őt és meg sem próbálod megérteni. Ez pedig egyértelműen abnormális, ha már így tetted fel a kérdést…


Nem tudom mennyire súlyos, vagy enyhe, egyáltalán valós-e a srác problémája, vagy igazából csak neked van problémád vele. Minden esetre nézd meg (ha már láttad akkor most újra) az Esőembert, hátha segít egy kicsit jobban megismerni és megérteni a másik ember számodra érthetetlen belső világát.

2021. nov. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!