Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy legyek hatékonyabb,...

Hogy legyek hatékonyabb, produktívabb úgy, hogy depresszióval küzdök?

Figyelt kérdés
Bipoláris zavarom van, és épp egy depresszív epizódból jövök kifelé. Tegretolt szedek, mellette Stimulotont kb. 3 hónapja, és a depressziós tüneteim nagy része elmúlt. Ellenben nagyon nehezen veszem magam rá dolgokra, aluszékony vagyok 8-9 óra alvással is, figyelemzavart tapasztalok magamnál. Borzalmas nagy megerőltetést okoz, hogy a kötelességeimet elvégezzem.

2021. nov. 14. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Írod is a figyelemzavart, de nekem is ez jutott eszembe, hogy azok a módszerek lehetnének mint adhd-nál.


Amúgy ez a kötelesség elvégzése régebben rendben volt? sokszor van, hogy felnőttnél férekezelik az adhdt, mert sok felnőtt adhds depis, pont azért mert nem tud helytállni a világban sok kudarc éri és így depivel félrekezelik, pedig az csak mellék tünet.

2021. nov. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hááát... Eszembe jutott már párszor az ADHD lehetősége, gyerekként elég hiperaktív is voltam. Viszont az IQ-m 130 fölötti, így tudtam hozni régebben egy elég magas szintet. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy szorgalom is volt a dologban
2021. nov. 14. 19:00
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 Szerintem csináld azt, hogy szedd össze nagyon pontosan a problémáidat, hogy mik okoznak gondot, hol mennek félre a dolgok, de ilyen nagyon konkrétan és akkor lehet kirajzolódik valami.


Adhd amúgy olyan, hogy ilyen nagyon loopolgatós, szabadon asszociálósan mennek a dolgok. Eldöntöd mit csinálsz holnap, aztán azt veszed észre vége a napnak és nem kezdtél bele. És közben meg így végig csináltál valamit így ment a figyelem minden másban és tök bevolt szippantva. Meg lehetnek más fajta ilyen blokkok is, hogy belekéne kezdeni valamibe, meg kéne csinálni valamit de így nem megy. Meg sok hasonló dolog. Az a lényeg, hogy nem úgy megy a figyelem, hogy pontos rendszerben, hogy A-ról B-re onnan meg C-re hanem azonnal reagál mindenre ami éri és elveszik minden két pont között tetszőleges időre.

2021. nov. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy ez illik rám. Köszi a tanácsokat! :)
2021. nov. 14. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!