Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy figyelemzavaros...

Lehet, hogy figyelemzavaros vagyok?

Figyelt kérdés

Nem szeretem diagnosztizálni magam, ezt szeretném az elején leszögezni. De ma szembejött velem egy mém és onnan elkeveredtem az internet mindenféle bugyraiba és felmerült bennem a kérdés hogy mi van ha nem hülye vagyok hanem figyelemzavaros?

21 éves vagyok, nő, és a feledékenységem egész életemben egy probléma volt. Mikor gyerek voltam folyton levettem a ruháimat mert idegesített az érzés a bőrömön. A családom folyton szekált, mert mindig piszkálnom kellett valamit ha beszéltek hozzám pl később iskolás koromban ceruzákat állítottam talpra vagy rajzoltam amikor magyarázott a tanár, csak hogy le tudjam kötni a kezem valamivel és figyelni tudjak, de egyébként nem voltam hiperaktív, nem szaladgáltam körbe meg ilyenek, csak mocorogtam és piszkáltam. Figyelmetlen voltam ami nagyon megnehezítette a tanulást és csak akkor jegyeztem meg valamit ha az érdekelt de akkor otthon is enciklopédiákat olvastam 10 évesen és imádtam beleásni magam.

Amikor a figyelemzavarról olvasok, sok dolog jut eszembe, hogy "mi van ha végig ez volt a baj" és a kérdésem végső soron az volna, hogy szerintetek lehet ez a bajom? Érdemes ezzel szakemberhez menni és mit tud kezdeni ha tényleg ez van?



2021. nov. 16. 12:24
 1/1 anonim válasza:
Ez alapján igen. Sajnos ez csak pszichológiai kezeléssel fejleszthető. De ne csüggedj! Ismerek személyesen én is ilyet
2021. nov. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!