Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Scippára rá lehet szokni?

A Scippára rá lehet szokni?

Figyelt kérdés

Elég fura panaszom van, amit eddig egy orvos sem tudott megmagyarázni mi lehet, ami eléggé fura. Jártam már ideggyógyásznál, üzemorvosnál, háziorvosnál, és értetlenül álltak előtte....


A lényeg, hogy azt értem, mintha a testemben lévő idegek napközben többször (sokszor) "áramütést kapnának", mintha összehúzódnának, mintha mini sokkokat kapnék, nagyon nehéz ezt leírni. Ha elnézek jobbra vagy balra, ha a fejemet mozgatom, ha bármit teszek, előjön, percente többször is, egész nap.


Eddig csak a scippa tudta ezt nekem elmulasztani... De nem lehet róla lejönni sehogy sem. Úgy értem, a pszichiáter is addig javasolta míg munkát találok (egyetemista voltam mikor kezdődött) és már van munkám, le akartam tenni 2x is, de mindig előjöttek ezek a tünetek.


A scippáról az orvos ajánlása szerint "lassan jöttem le" mindkét alkalommal, először úgy hogy 2 hétig feleztem, aztán 2 hétig minden másnap feleztem, majd elhagytam. Második alkalommal 1 hónapig feleztem, 1 hónapig másnap felet, és ugyan úgy jönnek ezek a tünetek, 1 héttel kb arra, hogy nem szedem...


Nem akarok rászokni ezekre a szerekre...

Néhány ember azt is mondta már nekem, hogy ez már a scippa által okozott függőség.. Ez érdekes mert a pszichiáter és az ideggyógyász szerint a scippa nem okoz függőséget. (neten néhány helyen mégis olvasni ilyesmit..)


Ti hogy látjátok ezt az egész helyzetet? Van sejtésetek hogy mi lehet ez a panaszom, és a scippával kapcsolatban szerintetek tényleg okozhat függőséget? Mi a véleményetek?



2021. nov. 16. 18:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Akkor okoz, ha sokáig szeded.Én több éve szedem, és nem tudok róla leszokni sehogy. Egy hasonló gyógyszerről szoktam át erre, és erről is úgy tudnák átszokni egy másikra, ami nem jelent leszokást, csak erről a gyógyszerről.
2021. nov. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!